nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

MGN 07-08/2004

dodane 01.04.2012 18:27

Odjazdowe wakacje

Adam Szewczyk * Katarzyna Cichopek * Paulina Chylewska * Agata Konarska * Cezary Żak * Siostra Elżbieta Siepak * Ojciec Jan Góra

Agata Konarska   Agata Konarska
prezenterka TVP Polonia
fot. PAT
Agata Konarska

prezenterka TVP Polonia

Byłam w wielu pięknych miejscach i trudno mi wybrać te wyjątkowe wakacje. Uwielbiam wyjeżdżać w dalekie, egzotyczne miejsca, ale na krótko. To są raczej czynne wyjazdy. Nie lubię leżeć na plaży i nic nie robić. Takim niezwykłym miejscem, które odwiedziłam są Wyspy Zielonego Przylądka w Afryce, na wysokości Senegalu i Zambii, blisko równika.

Trafiłam tam tylko dlatego, że samolot leciał przez Senegal. To zupełnie zapomniane, egzotyczne miejsce. Nie ma tam właściwie turystów. Nie ma przemysłu.

Są drewniane pomosty, do których rybacy przywożą prawdziwe tuńczyki i od razu przyrządzają. Taka prawdziwa, głęboka Afryka, o której mało kto ma pojęcie. Dowiedziałam się, że na Wyspach Zielonego Przylądka był też Ojciec Święty, co zupełnie mnie zaskoczyło. Bardzo miło wspominam tę podróż.

Cezary Żak   Cezary Żak
aktor
Cezary Żak

aktor

Dwa lata temu, w lipcu, wybrałem się z rodziną do Dubaju. Nie ma nic gorszego niż pojechać w tym czasie do tego k raju, chyba że ktoś lubi wysokie temperatur y. My akurat lubimy gorąco, ale skwar w Dubaju i w Emiratach Arabskich jest w lipcu tak nieznośny, że właściwie spędza się cały czas w klimatyzowanych pomieszczeniach lub samochodach.

Jednak te wakacje i tak były dla nas najbardziej odjazdowe, ponieważ to zupełnie inny kraj od tych, które do tej pory widzieliśmy. Przeżyliśmy niesamowity tak zwany „of road”. Pojechaliśmy w góry w Emiratach Arabskich samochodami terenowymi z całą rodziną. Jedzie się w górach i po pustyni dosyć szybko, żeby się nie zakopać.

Moja żona i dzieci przeżyły to strasznie, ale w takim dobrym znaczeniu, ponieważ było gorąco z emocji. Poza tym moje dzieci spotkały tam najpiękniejsze parki wodne. Właśnie w Dubaju jest jeden z najpiękniejszych Aqua Parków na świecie. Wszystko, co można sobie wymarzyć, jeśli chodzi o zabawę w wodzie, tam było. I statek Wikingów, który się kiwał na falach i można było pojeździć na desce surfingowej na dwudziestu metrach kwadratowych.

Pierwszy raz w życiu płynąłem na pontonie pod górę, a nie w dół. To było niesamowite przeżycie. Takich atrakcji było pełno na każdym kroku, dlatego spędziliśmy tam kilka dni. Generalnie oboje z żoną dużo pracujemy i lubimy wakacje spędzać raczej spokojnie. Tym razem jednak postanowiliśmy poszaleć.

Siostra Elżbieta Siepak   Siostra Elżbieta Siepak
zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Siostra Elżbieta Siepak

zakonnica ze Zgromadzenia
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Dobre wakacje spędzam w naszym domu zakonnym w Derdach koło Warszawy. Dom jest położony w lesie, wszędzie cisza. Co roku, jak Pan Bóg pozwala, właśnie tam wybieram się na wakacje, bo tam są warunki, które sprzyjają odejściu od świata i osobistemu przeżywaniu swojego kontaktu z Bogiem.

Moje wakacje to nie tylko wypoczynek, ale również twórcza praca. Właśnie w Derdach powstaje wiele książek. Tam jest spokój, nie dzwoni ciągle telefon i nie trzeba nieustannie załatwiać jakichś spraw.

W takim czasie rodzi się bardzo wiele rzeczy. Poza tym w tych okolicach jest wiele grzybów, a ja uwielbiam zbierać grzyby.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione