nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

MGN 07-08/2004

dodane 01.04.2012 18:27

Odjazdowe wakacje

Adam Szewczyk * Katarzyna Cichopek * Paulina Chylewska * Agata Konarska * Cezary Żak * Siostra Elżbieta Siepak * Ojciec Jan Góra

Adam Szewczyk   Adam Szewczyk
muzyk
fot. HENRYK IWAN
Adam Szewczyk

muzyk

Miałem w swoim życiu już ze 30 wakacji. Były i wakacje z autostopem, i wakacje z „duchami”, i wakacje z cyklu: „chcę wyjechać na wieś”. Były wakacje bardzo wesołe i zwariowane, ale były też wakacje smutne, bo w życiu nie zawsze jest do śmiechu. Szczególnie miło wspominam wakacje sprzed dwóch lat, kiedy to z naszym zespołem zostaliśmy zaproszeni na Światowe Dni Młodych do Toronto w Kanadzie.

Tylu wrażeń, ile dostarczyły mi te dwa tygodnie, naprawdę nie pamiętam. Przede wszystkim po raz pierwszy w życiu leciałem samolotem tak daleko. Może to śmieszne, ale takie rzeczy jak latanie samolotem nad oceanem robią na mnie piorunujące wrażenie. Kanada jest ogromnym krajem.

Doświadczyliśmy niesamowitej gościnności zarówno ze strony Kanadyjczyków, jak i Polaków tam mieszkających. A Niagara? Jest urzekająca i bardzo mokra. Jednak najbardziej niesamowite były setki tysięcy młodych ludzi z całego świata, które zebrały się wokół Jana Pawła II. Modlili się, śpiewali, słuchali, wyznając przy tym swoją wiarę w naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To naprawdę robiło wrażenie.

Paulina Chylewska   Paulina Chylewska
dziennikarka sportowa
fot. AGENCJA GAZETA
Paulina Chylewska

dziennikarka sportowa

Kiedy miałam czternaście lat, przeżyłam chyba najbardziej odjazdowe wakacje w moim życiu. Wspominam je do dzisiaj. Pojechałam na spływ kajakowy z grupą ludzi, których kompletnie nie znałam. Byłam tym trochę przerażona. Płynęliśmy Brdą z jeziora Charzykowskiego do Bydgoszczy.

Co więcej, przez czternaście dni trwania spływu, dwanaście dni lało non stop. Tacy przemoczeni pływaliśmy kajakami, a potem, właściwie w wodzie, rozstawialiśmy namioty. Wszystko było ciągle mokre. Koszmar.

W tych ekstremalnych warunkach musieliśmy dopłynąć do celu, bo poza kajakami nie mieliśmy innego środka transportu. Mimo różnych nieprzyjemności i dramatów związanych z pogodą, atmosfera była świetna.

Sami gotowaliśmy, piekliśmy na ognisku kiełbaski, stawialiśmy namioty i zajmowaliśmy się w ogóle wszystkim. To nas bardzo zbliżyło do siebie. I chociaż te wakacje były dawno temu, do dzisiaj utrzymuję kontakt z tamtymi ludźmi. Był to dla nas wszystkich cenny czas.

Katarzyna Cichopek   Katarzyna Cichopek
aktorka
fot. KAPiF/PAWEŁ WODZYŃSKI
Katarzyna Cichopek

aktorka

Moje najbardziej odjazdowe i egzotyczne wakacje spędziłam w Tunezji. Były to wakacje inne niż wszystkie pozostałe. Pojechałam tam z moją przyjaciółką w kwietniu, na święta Wielkanocne, ponieważ nie miałyśmy ferii zimowych.

Leciałyśmy z Polakami, którzy, tak jak my, pragnęli w tym kraju spędzić wolny czas, a więc nie była to żadna zorganizowana grupa. Średnia wieku wynosiła pięćdziesiąt lat. My byłyśmy najmłodsze.

Ojciec Jan Góra   Ojciec Jan Góra
dominikanin
fot. PAT
Wszyscy chcieli się nami opiekować. To naprawdę były cudowne wakacje. W Tunezji nie było wtedy prawie nikogo. Miałyśmy mnóstwo, mnóstwo wspaniałych przygód.

Pojechałyśmy nawet na wycieczkę na Saharę. Bardzo chciałabym wrócić tam, gdzie jest całkiem inna kultura. Choć Arabowie starają się być bardziej europejscy, jednak ich mentalności nic nie zmieni.

Ojciec Jan Góra
dominikanin

Dla mnie wakacje odjazdowe są zawsze wtedy, kiedy jestem na miejscu. Kiedy po prostu robię to, co zaplanuję. Na przykład kiedyś na Jamnej budowaliśmy kościół i nie wyjeżdżałem nigdzie.

To był najlepszy czas. Frajda budowania kościoła bardzo zbliżała mnie do ludzi. Przebywanie z nimi to najwspanialsza sprawa.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione