nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

MGN 02/2004

dodane 26.03.2012 22:12

... a do Iraku jeszcze nie dotarły

Wszystko było na dobrej drodze. Hostie wypieczone z omodlonej pszenicy przekazaliśmy ojcu Hubertowi Matusiewiczowi z Caritas Polska. Taką drogę wskazał nam kapelan polskich żołnierzy w Karbali, ksiądz Mariusz Stolarczyk.

Ojciec Hubert nie dawał jednak stuprocentowej pewności wyjazdu. – To jest wojna – tłumaczył – i nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć.  I niestety, zdarzyło się. Hostie zostały w Warszawie pod opieką ojca Huberta.

– Ja je odebrałem i ja postaram się je do Iraku dostarczyć – zapewnia. – Nie wiem, kiedy to będzie, czy za miesiąc, czy dopiero na Wielkanoc, ale na pewno dotrą tam, gdzie na nie czekają.

O wszystkim powiedziałem księdzu Mariuszowi.Ksiądz Mariusz przysłał taką wiadomość: „Mam prośbę, podziękujcie od nas, żołnierzy, wszystkim dzieciom, które przysłały do nas kartki z życzeniami świątecznymi. Były to pierwsze kartki, które do nas dotarły.

Było nam miło, każdy był wzruszony, pojawiły się łzy. Wielkie dzięki wszystkim dzieciakom, ich nauczycielom i rodzicom. Szczególne dzięki dla dzieciaków z Opolszczyzny.

W odpowiedzi na życzenia mogę powiedzieć, że się trzymamy i wszyscy postaramy się wrócić żywi do kraju. Ale o to musimy się modlić”.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione