nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Gabriela Szulik

|

MGN 01/2004

dodane 25.03.2012 20:44

Tona modlitwy

W redakcji pszenicy już nie ma. Wory z przemodlonym ziarnem powędrowały do młyna. Kiedy będziecie czytać ten tekst, hostie będą już wypieczone. Ci, którzy przysłali ziarno, mogą się spodziewać tuż przed świętami hostii lub opłatków.

Przemodliliście ponad tonę pszenicy. Kilkaset parafii z całej Polski odesłało nam pszeniczne ziarno. Niby takie samo, a jednak inne. Inne nie dlatego, że spakowane inaczej. Inne, bo pełne Waszej modlitwy. Rezygnowaliście czasem z ulubionego programu w telewizji, z filmu albo drugi raz musieliście pokonać taką samą drogę jak rano do szkoły, by dotrzymać słowa i swoje ziarno modlitwy dołączyć do innych. Wiem o tym z Waszych pięknych, czasem wzruszających listów.

– Nie możemy osobiście złożyć daru w Betlejem, ale o wiele więcej będą znaczyć złożone tam hostie wypieczone z naszej pszenicy – często powtarzały dzieci z parafii Trójcy Świętej w Bolesławcu. Jedne listy pisali katecheci, inne księża, a jeszcze inne rodzice albo dzieci, które w domu z najbliższymi odmawiały różaniec. Tak jak na przykład Kasia i Rafał Krężelok z Istebnej, którzy przysłali swój rodzinny dar pszeniczny. A Tomek Bochacik, drugoklasista z Podwika, odesłał do redakcji dokładnie 310 omodlonych ziaren.

Codziennie odliczał po dziesięć. Wielu z Was prosiło choćby o mały znak, potwierdzenie, że Wasze „omodlone” ziarna nie przepadły w drodze, że dotarły do redakcji. Jak już wspomniałam na początku, wszyscy dostaniecie odpowiedź w postaci hostii lub opłatka. Gdyby do kogoś hostie nie dotarły, jak najprędzej dajcie znać. Wiecie też, że omodlone hostie trafią na ołtarz w Betlejem. Ojciec Seweryn Lubecki, którego dobrze znacie, nie może się już na nie doczekać. Hostie dostanie też pracujący w Jordanii ojciec Antoni Dudek. W listopadzie napisał do nas list z Góry Nebo. Hostie z Polski na Pasterce to jego marzenie. Czytajcie o tym obok.

« 1 »

TAGI: MODLITWA, ZIARNO

oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione