nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Katarzyna Migdoł-Rogóż

|

MGN 04/2005

dodane 22.03.2012 00:22

Niesprawiedliwy wyrok

O włos od medalu i tytułu mistrzowskiego byli Robert Korzeniowski, Marcin Horbacz i Vanderlei de Lima. Dlaczego nie stanęli na najwyższym podium?

Niesprawiedliwy wyrok   Marcin Horbacz KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA KOŃ NIE CHCIAŁ MEDALU

Marcin Horbacz był liderem olimpijskich zawodów w pięcioboju nowoczesnym w Atenach. Ostatecznie zajął... ostatnie miejsce. Fatalnie wypadł w jeździe konnej, której nie ukończył. Wylosował konia, który nie chciał skakać przez przeszkody.

Słaby Alexsis
Horbacz trafił na Alexsisa II, bardzo słabego konia. Pierwszą przeszkodę pokonał bezbłędnie, ale na kolejnych rozpoczął się dramat zawodnika. Koń nie tylko strącał belki, ale co chwilę się zatrzymywał. Najwyraźniej nie miał ochoty współpracować z Horbaczem. Przed przeszkodą nr 10 (do końca zostało jeszcze kilka) reprezentant Polski zrezygnował z dalszej jazdy. Nie zdobył ani jednego punktu! Stracił szansę na medal i miejsce w czołówce. – Nie załamałem się, bo wiem, jaką pracę wykonałem i ile mnie to kosztowało. Byłem bardzo dobrze przygotowany. Niestety, pięciobój ma to do siebie, że jazda konna to jedna wielka loteria – opowiada Marcin Horbacz.

Nieszczęsna jazda
Nie można mówić, że zawinił zawodnik. W stawce 25 koni zawsze zdarzają się dwa lub trzy słabe wierzchowce. Nawet na Alexsisa nie można się zbytnio gniewać, bo w teście koni przeprowadzonym przed startem w Atenach wypadł nie najlepiej. – Kiedy koń zobaczył na zawodach taką dużą publiczność, po prostu trochę zgłupiał – tłumaczy zawodnik. – Ale taki jest sport – dodaje. – Do końca nie można przewidzieć wyniku. Przez nieszczęsną jazdę konną Marcin Horbacz stracił szansę na złoty medal i tytuł mistrza olimpijskiego. – Już się z tym pogodziłem i próbuję o wszystkim zapomnieć – mówi. Myśli o następnej olimpiadzie w Chinach. Już rozpoczął przygotowania. Wierzy, że tym razem szczęście się do niego uśmiechnie. – W końcu nie można dwa razy trafić na słabego konia –śmieje się niedoszły mistrz.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione