nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

MGN 03/2005

dodane 21.03.2012 21:26

Sudi i Yannette - adoptowane dzieci

Rodzin adopcyjnych, które chcą pomagać dzieciom z Afryki wciąż przybywa. Z Krasienina napisali o tym panie Urszula Adamczyk i Izabela Sałuch oraz ksiądz Andrzej Sulowski, a z Katowic pani katechetka Iwona Czora z uczniami szkoły podstawowej nr 47.

Sudi i Yannette - adoptowane dzieci   Misjonarz opowiadał w szkole o ojczyźnie naszego brata, Sudiego RODZINA Z KRASIENINA

Z „Małego Gościa” wiemy, że „Adopcja Serca” zatacza coraz szersze kręgi. My też bierzemy w niej udział. A wszystko zaczęło się w zeszłym roku szkolnym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podczas „Weekendu Afrykańskiego” dowiedzieli się o problemach Afryki i postanowili przystąpić do akcji. Wkrótce okazało się, że mamy podopiecznego.

Jest nim 12-letni chłopiec z Rwandy. Nazywa się Sudi. Żeby być jeszcze bliżej Afryki i poznać problemy tego kontynentu, zorganizowaliśmy spotkanie z misjonarzami. Zaproszenie księdza proboszcza Andrzeja Sulowskiego i dyrekcji szkoły przyjęli Biali Misjonarze Afryki.

Ojciec Jacek Wróblewski spotkał się najpierw z parafianami w Niedzielę Misyjną, a potem z uczniami naszej szkoły. Obejrzeliśmy wystawę „Oblicza Afryki” z prawdziwymi eksponatami z Czarnego Lądu i slajdy „Afryka z bliska”. Oprócz tego odbywał się kiermasz książek misyjnych i loteria. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na cele misyjne. Serdecznie pozdrawiamy adopcyjne rodziny w całej Polsce i życzymy wytrwałości w czynieniu dobra.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione