nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

|

MGN 07-08/2006

dodane 17.03.2012 15:12

Powtórzyć niemiecki sukces

Kostaryka i Ekwador powinny być w zasięgu Polaków. Z Niemcami będzie trudno wygrać przed ich własną publicznością, ale nawet drugie miejsce w grupie zapewni nam awans. A to już byłby wielki sukces.

Areny Mistrzostw Świata   Areny Mistrzostw Świata
32 lata temu biało-czerwoni pod wodzą Kazimierza Górskiego sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Świata. Turniej rozgrywano w Niemczech, a dokładnie w Republice Federalnej Niemiec. Czy w tym roku boiska zachodnich sąsiadów będą równie szczęśliwe dla naszych piłkarzy? Kibice marzą i wierzą w zdobycie nie tylko brązowego, ale nawet złotego medalu. Patrząc jednak realnie, będziemy zadowoleni z awansu z grupy.

Wielcy nieobecni
Zdaniem ekspertów, najsłabszą drużyną w grupie A jest Kostaryka. Polacy zagrają z tą reprezentacją ostatni mecz w mistrzostwach. Z jednej strony to dobrze, bo być może w decydującym spotkaniu trafimy na najsłabszego przeciwnika. Ale z drugiej strony biało-czerwoni już wiele razy udowadniali, że w meczach o wielką stawkę wolą grać z lepszymi zespołami. Kiedy mają przed sobą słabszych piłkarzy, „usztywniają” się i zaczynają zapominać o taktyce. Jednak, żeby myśleć o awansie, najpierw trzeba uzyskać dobry wynik z Niemcami. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów będzie miała wielki atut – doping kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Remis będzie dla Polaków sukcesem, który otworzy nam drogę do awansu pod warunkiem, że w pierwszym meczu mistrzostw wygramy z Ekwadorem. Co prawda, z reprezentacją tego kraju graliśmy kilka miesięcy temu, wygrywając 3:0, ale wówczas pierwszego gola strzelił Tomasz Kłos, przez długi czas w bramce stał Jerzy Dudek, a przez cały mecz w polu karnym biegał Tomasz Frankowski. 9 czerwca wspomniani zawodnicy na pewno nie zagrają z Ekwadorem. Paweł Janas, trener reprezentacji, nie zabrał ich ze sobą do Niemiec, wywołując wielki skandal.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione