nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Marcin Jakimowicz

|

MGN 04/2007

dodane 16.03.2012 19:39

Jezus wyglądał jak grzesznik

Siostra nie pozwala się sfotografować, nie chce nawet podać swojego zakonnego imienia. Przekonuje, że takie zasady panują u Sióstr Misjonarek Miłości. Ale kiedy zaczyna opowiadać o ludziach, ożywia się, a jej oczy nabierają blasku.

Na dworcu w Katowicach mieszka bardzo chory człowiek, opowiadali ludzie. Poszłyśmy sprawdzić. Był zmarznięty, zawszony, nieprzytomny. Siostry na wózku przywiozły go do naszego domu. Gdy kąpał się w ciepłej wodzie, powtarzał: „Ale fajnie, ale fajnie”.

Wykąpany, przebrany, w czystym łóżku, powtarzał to swoje „fajnie”. Potem zasnął. Pani doktor zbadała go, chciała podłączyć kroplówkę. Nie można było wkłuć się w jego żyły. Zdecydowano, że zabiorą go do szpitala. 36 godzin potem zmarł. Innym razem ktoś przyszedł do nas i powiedział: „Jeden z waszych podopiecznych jest bardzo chory”.

Siostry znały go. Kiedyś mieszkał w naszym schronisku. Kilka dni wcześniej pogotowie zabrało go do szpitala. Zrobili badania, stwierdzili: rak kręgosłupa z przerzutami i... wypisali. Półprzytomnego przywieźli z powrotem. Położyli na tapczanie i odjechali. Zabrałyśmy go do nas. Miał straszne bóle.

Wiedziałyśmy, że powoli umiera. Kilka dni czuwałyśmy przy nim dzień i noc. Pan Bóg bardzo dobrze to zaplanował. Dzięki temu, że trafił do nas, przygotował się na śmierć. Przyjął sakrament chorych, wyspowiadał się i zakończył życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione