nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

PAP

dodane 12.03.2012 15:31

Św. Faustyna odwiedzi młodych

Miłosierdziu Bożemu poświęcone będzie tegoroczne, XVI Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 2 czerwca nad jeziorem Lednica (Wielkopolskie). Na to wydarzenie z sanktuarium w Łagiewnikach przywiezione zostaną relikwie św. Faustyny.

Hasło tegorocznego spotkania brzmi "Miłość Cię znajdzie!". Uczestnicy otrzymają wydany w formie książki wybór tekstów z "Dzienniczka" siostry Faustyny. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział ok. 100 tys. osób.

"Tegoroczne hasło nawiązuje do słów zawartych w +Dzienniczku+, całe spotkanie poświęcone będzie miłosierdziu, które jest drugim imieniem miłości. Z relikwiami świętej przyjadą do nas siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach" - powiedział w poniedziałek PAP Franciszek Wołoch z biura prasowego Lednicy.

Uczestnicy Spotkania Młodych Lednica 2000 przejdą przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Wcześniej wezmą udział we Mszy św., odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będą adorować obraz Jezusa Miłosiernego.

Opracowania wyboru tekstów z +Dzienniczka+ dokonała młodzież pod kierownictwem twórcy i organizatora spotkań lednickich o. Jana Góry. Na Lednicę przygotowanych będzie 100 tys. egzemplarzy.

"+Dzienniczek+ jest arcydziełem światowej mistyki. Pomyślałem, że nie można pozbawiać polskiej młodzieży tego skarbu. Jezus towarzyszy Faustynie jako przyjaciel i oblubieniec, wszystkie inne relacje są bladym tłem dla tego mistycznego związku" - powiedział PAP o. Góra. Jak dodał, liczy, że młodzi po lekturze wyboru tekstów z "Dzienniczka" zechcą sięgnąć po cały tekst.

Św. Faustyna Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 r. W wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Następnie przebywała w klasztorach m.in. w Płocku i Wilnie. Według źródeł kościelnych, 22 lutego 1931 roku w Płocku ukazał się jej Pan Jezus Miłosierny, nakazując upowszechnić obraz "Jezu, ufam Tobie" namalowany potem - na podstawie wizji Faustyny - przez Eugeniusza Kazimirowskiego.

Na polecenie spowiednika Faustyna spisała swoje przeżycia mistyczne. Ukazały się one po II wojnie światowej jako "Dzienniczek". Siostra Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w Łagiewnikach. 30 kwietnia 2000 roku została kanonizowana przez papieża Jana Pawła II.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione