nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

MGN 01/2011

dodane 25.02.2012 22:05

Kubek śmiechu

☻ Podczas katechezy zastanawialiśmy się, kim jest prorok. – Jasnowidz – odpowiedział jeden z uczniów. Zapisałam na tablicy: jasnowidz = prorok. Jednak w dalszej rozmowie doszliśmy do wniosku, że nie chodzi o to, więc przekreśliłam znak równości. Uczniowie zrobili to samo w swoich zeszytach. Na następnej lekcji w ramach powtórki, na pytanie: „Kto to jest prorok?” Daniel zadowolony, że zna odpowiedź powiedział: „Prorok to jasnowidz bez równa się”. 

☻ Uczniowie mieli opisać scenę Zesłania Ducha Świętego. Dawid napisał tak: „Wreszcie nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy.  Wszyscy apostołowie usiedli przy ogniu, z którego ukazały się słowa w różnych językach…”.

☻ W szkole podstawowej odbywał się apel z okazji Święta Niepodległości, na który zaproszono też przedszkolaków. Po zakończeniu jeden z nich podszedł do dekoracji i oderwał papier, z którego zrobiony był Grób Nieznanego Żołnierza. Chłopiec zobaczył, że są tam ułożone poduszki. Ucieszony odkryciem, pobiegł do pani, wołając z daleka: „Proszę pani! Proszę pani! Wojsko Polskie nie umarło! Wojski Polskie żyje! Oni chcieli nas oszukać i nawkładali tam poduszek! ”.

☻ W mojej parafi i podczas Mszy roratniej ksiądz mówił o Piśmie Świętym. W pewnej chwili zadał pytanie: – A z czego składa się Pismo Święte? – Z papieru – odpowiedziało jedno z dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione