nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Madzia Buczek

|

MGN 11/2010

dodane 23.02.2012 23:58

Podwórkowe Koła Różańcowe

W październiku tworzą się nowe Podwórkowe Koła Różańcowe i poszerzają się starych. Bardzo się z tego cieszę – mówi Madzia.

Właśnie jadę do Torunia na inaugurację nowego roku akademickiego, a przede wszystkim po odbiór dyplomu” – informuje w rozmowie telefonicznej Madzia Buczek. – Akurat wjeżdżamy na Jasną Górę, a po Mszy ruszamy dalej. Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci zakończyła pierwszy etap studiów, obroniła pracę dyplomową i teraz rozpocznie studia magisterskie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wybrała politologię o specjalności dziennikarstwo polityczne.

Brzmi to dosyć poważnie, ale głos Madzi jest jak zawsze pełen entuzjazmu i radości. – Zachęcam wszystkie dzieci – prosi Madzia – by pod koniec miesiąca jeszcze bardziej zmobilizowały się i przychodziły do kościoła na nabożeństwa różańcowe. Zapału starcza często na pierwszy tydzień, potem bywa różnie.

Nigdy nie należy rozstawać się z różańcem ani nie powinno się zaprzestać apostołowania. Poprzez szum jadącego samochodu dociera radosny głos Madzi: „Ostatnio nadchodzi wiele zgłoszeń o tworzących się nowych kołach i poszerzaniu starych. Bardzo się z tego cieszę. Zbliża się też ciekawie zapowiadające się spotkanie Podwórkowych Kół w Bohum w Niemczech. A następne regionalne spotkania będą w Adwencie”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..