nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

PAP

dodane 12.02.2012 17:00

Rozpoczął się karnawał w Wenecji

Tradycyjny Lot Anioła oficjalnie zainaugurował w niedzielę karnawał w Wenecji. Z dzwonnicy bazyliki świętego Marka zjechała na linach młoda wenecjanka, która została okrzyknięta najpiękniejszą uczestniczką zeszłorocznej imprezy.

Wyczyn Giulii Selero obserwowało ponad 30 tysięcy ludzi, którzy przybyli na uroczystość otwarcia najsłynniejszej w Europie zabawy pod gołym niebem mimo wyjątkowego zimna i opadów śniegu.

Ubrana w biało-czerwoną kreację młoda kobieta zjechała na linach prosto na wielką scenę teatralną na placu świętego Marka. Tegoroczny karnawał dedykowany jest właśnie teatrowi, a jego hasło brzmi: "Życie to teatr, wszyscy w maskach".

Władze Wenecji są bardzo zadowolone z masowego napływu turystów z innych części Włoch i zagranicy w pierwszy karnawałowy weekend. Wcześniej wyrażano obawy, że atak srogiej zimy na północy kraju może całkowicie zepsuć tegoroczną imprezę. W jej programie do 21 lutego są dziesiątki koncertów i spektakli na placach i ulicach oraz w teatrach, wielki bal, konkurs na najlepszy strój i maskę.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 15.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik