nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

Rozmawiał Adam Śliwa

|

MGN 01/2012

dodane 15.02.2012 11:00

Na lodzie wyjątkowi

O łyżwiarstwie, przezwyciężaniu strachu i bezpiecznych upadkach opowiada Sylwia Nowak-Trębacka.

Mały Gość: – Czy trenowanie łyżwiarstwa pomaga na dyskotece?
Sylwia Nowak-Trębacka:
– Oczywiście. Łyżwiarstwo figurowe to zajęcia przy muzyce. Do tego balet i elementy akrobatyczne. Ale najważniejsze to, że pomaga pokonać wstyd przed występami. Oswajamy się z publicznością i to pomaga potem w dobrej zabawie bez kompleksów.

Co było najtrudniejsze, gdy Pani zaczynała jeździć na łyżwach?
– Strach przed upadkiem. Na lodowisku można się nabawić bardzo bolesnych kontuzji, więc przezwyciężenie tego strachu przed przewróceniem się było bardzo ważne.

To znaczy, że zimą nie przewraca się Pani na oblodzonym chodniku?
– Staram się chodzić ostrożnie i rzeczywiście nie przewracam się. Ale czy to dzięki łyżwom?… Możliwe, ale na pewno umiejętności z lodowiska uczą przewracać się bezpiecznie.

Co Pani radzi zaczynającym przygodę na lodowisku?
– Najważniejsze żeby się nie zniechęcać. Czasem po bolesnym upadku czy męczącym dniu nie chce się nawet patrzeć na łyżwy. Sama miałam takie chwile, ale miłość do sportu zwyciężyła. Umiejętność dobrej jazdy na łyżwach wyróżnia wśród rówieśników. To długa i trudna droga, ale naprawdę warto.
 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10