nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

|

MGN 11/2009

dodane 05.01.2012 08:33

Dariusz Kamys

XXX Niedziela Zwykła. „Co chcesz, abym ci uczynił?”. Powiedział Mu niewidomy: „Rabbuni, żebym przejrzał”. Jezus mu rzekł: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą. Mk 10, 46–52

Nie zawsze byłem człowiekiem wierzącym. Bóg, Kościół, wiara nie były mi potrzebne. Tak mi się przynajmniej wydawało. Niepotrzebne mi były też sakramenty. Spowiedź wydawała się czymś dziwacznym – jak zwierzać się w konfesjonale obcemu człowiekowi z najbardziej intymnych spraw? Na szczęście moja żona mocno zabiegała o mnie u Pana Boga, modląc się wytrwale w mojej intencji. I wymodliła.

Piętnaście lat temu wyspowiadałem się z całego swojego życia. W jednej chwili doświadczyłem, co oznacza prawdziwy pokój. Zostawiłem za sobą ciężki balast rzeczy, z których nie jestem dumny, a które drążyły mnie od środka. W tamtej spowiedzi po raz pierwszy poczułem mocno realne istnienie Jezusa i to, że uzdrawia.

Zrozumiałem, czym tak naprawdę jest sakrament pojednania. Teraz wiem, że ksiądz jest tylko pośrednikiem, a tak naprawdę w konfesjonale spotykam się z Chrystusem. To On mnie wysłuchuje i to On mi przebacza.

Bartymeusz, niewidomy żebrak z Ewangelii, był bardzo nieszczęśliwy, bo wielu pięknych rzeczy nie mógł zobaczyć. Zwrócił się więc do Jezusa, a On go wysłuchał i uzdrowił. Podobnie jest ze mną.

Gdy słabnie moja modlitwa, gdy pojawia się grzech, po prostu ślepnę. Gdy tylko zwrócę się o pomoc do Pana Jezusa, możliwe jest moje uzdrowienie. Niewidomy, gdy usłyszał: „Idź, twoja wiara Cię uzdrowiła”, ruszył za Chrystusem. Bo idąc za Nim, zawsze wraca pokój serca i wszystko nabiera właściwego kształtu. Wiem to na pewno. Bo idę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione