nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 03.01.2012 20:57

Odmowa

Przyjaźniłam się kiedyś z córką mojej nauczycielki. Ale potem nastąpiło mocne ochłodzenie relacji. Ona wygadała mamie kilka spraw, ja źle się czułam w jej domu, a ona pewnie w moim. Teraz mam wiele nowych koleżanek, świetnie się czuję, a ona jest raczej samotna. Od miesięcy nie gadałyśmy na przerwach. Czasami udawała, że mnie nie widzi. Nagle zaprosiła mnie na urodziny. A ja nie mam ochoty tam iść, rodzice mnie popierają. Czy mogę odmówić? Gimnazjalistka

Możesz odmówić, a w zasadzie podziękować, ale powiedzieć, że nie możesz.  Człowiek MUSI być obecny na różnych spotkaniach rodzinnych. Można nie lubić cioci, kuzynki, ale od czasu do czasu trzeba się spotkać. Natomiast przyjaciół, koleżanki i kolegów się wybiera. Jeśli nam się psują relacje, to po prostu się od tych osób odsuwamy. Tak zrobiłyście, więc faktycznie nagłe zaproszenie Ciebie jest dziwne i rozumiem, że wietrzysz w tym jakiś interes. Tak modne dzisiaj słowo "asertywność" to nauka grzecznego odmawiania. No to bądź asertywna.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10