nasze media MGN 07/2024
dodane 02.01.2012 15:05

Puławy, parafia św. Rodziny

Szczęść Boże... Przez cały Adwent-u nas- w Parafii Św. Rodziny w Puławach uczestniczyliśmy w Roratach. Chcemy się podzielić z Wami naszymi doświadczeniami.

A ja czekam na Ciebie mój Jezu
Zimowy poranek rozświetla blada tarcza księżyca, chłodne powietrze zmywa resztki snu z ciężkich jeszcze powiek. Pokusa pozostania w ciepłej pościeli tli się w nierozbudzonej głowie. A jednak idą: otuleni kolorowymi szalikami, w czapkach z podrygującymi pomponami, z pełnymi książek plecakami, ze światłem w jeszcze ciepłych ze snu rękach, najmłodsi z rodzicami.


W kościele półmrok rozświetlony ciepłymi ognikami dziecięcych lampionów. Za chwilę w parafii Świętej Rodziny w Puławach rozpoczną się Roraty … I nie ma już czasu na senność bo dzieje się podczas tej mszy, oj, dzieje!  Pytania, konkursy, nagrody, rozmowy z Aniołem i codzienne poznawanie kolejnych faktów z życia Błogosławionego Jana Pawła II przyciągają najmłodszych do ołtarza.


W tym samym czasie, na plebanii, rodzice też nie próżnują: przygotowują kanapki, robią herbatę, gotują mleko, sypią do miseczek płatki śniadaniowe, nakrywają do stołu. Wszystko szybko, sprawnie i precyzyjnie, by zdążyć z przygotowaniem śniadania. Kiedy już zamilkną organy obwieszczając koniec mszy, kiedy zostaną podane wszystkie zadania na kolejny dzień, kiedy każde dziecko otrzyma do przyklejenia obrazek z rorat – zaczyna się! Do salki parafialnej napływają roześmiane grupy dzieci, plebania wypełnia się radosnymi głosami najmłodszych, wspólna modlitwa i ŚNIADANIE! Nic tak nie smakuje, jak posiłek zjedzony razem z rówieśnikami! Potem już tylko ubrać się i wesołą gromadą, pod czujnym okiem dyżurujących rodziców, udać się do szkoły.

Jutro rano tu wrócą, z lampionami w dłoniach, pod czujnym okiem rodziców,  by czekać na przyjście Zbawiciela.

„Przybądź Panie, bo czekamy…”
Justyna Kowalczyk
Stowarzyszenie „Rodzina”

Więcej listów

Puławy, parafia św. Rodziny   Marcin Kawka Puławy, parafia św. Rodziny   Wojciech Miazga Puławy, parafia św. Rodziny   Marcin Kawka Puławy, parafia św. Rodziny   Wojciech Miazga


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..