nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 02.01.2012 15:05

Puławy, parafia św. Rodziny

Szczęść Boże... Przez cały Adwent-u nas- w Parafii Św. Rodziny w Puławach uczestniczyliśmy w Roratach. Chcemy się podzielić z Wami naszymi doświadczeniami.

A ja czekam na Ciebie mój Jezu
Zimowy poranek rozświetla blada tarcza księżyca, chłodne powietrze zmywa resztki snu z ciężkich jeszcze powiek. Pokusa pozostania w ciepłej pościeli tli się w nierozbudzonej głowie. A jednak idą: otuleni kolorowymi szalikami, w czapkach z podrygującymi pomponami, z pełnymi książek plecakami, ze światłem w jeszcze ciepłych ze snu rękach, najmłodsi z rodzicami.


W kościele półmrok rozświetlony ciepłymi ognikami dziecięcych lampionów. Za chwilę w parafii Świętej Rodziny w Puławach rozpoczną się Roraty … I nie ma już czasu na senność bo dzieje się podczas tej mszy, oj, dzieje!  Pytania, konkursy, nagrody, rozmowy z Aniołem i codzienne poznawanie kolejnych faktów z życia Błogosławionego Jana Pawła II przyciągają najmłodszych do ołtarza.


W tym samym czasie, na plebanii, rodzice też nie próżnują: przygotowują kanapki, robią herbatę, gotują mleko, sypią do miseczek płatki śniadaniowe, nakrywają do stołu. Wszystko szybko, sprawnie i precyzyjnie, by zdążyć z przygotowaniem śniadania. Kiedy już zamilkną organy obwieszczając koniec mszy, kiedy zostaną podane wszystkie zadania na kolejny dzień, kiedy każde dziecko otrzyma do przyklejenia obrazek z rorat – zaczyna się! Do salki parafialnej napływają roześmiane grupy dzieci, plebania wypełnia się radosnymi głosami najmłodszych, wspólna modlitwa i ŚNIADANIE! Nic tak nie smakuje, jak posiłek zjedzony razem z rówieśnikami! Potem już tylko ubrać się i wesołą gromadą, pod czujnym okiem dyżurujących rodziców, udać się do szkoły.

Jutro rano tu wrócą, z lampionami w dłoniach, pod czujnym okiem rodziców,  by czekać na przyjście Zbawiciela.

„Przybądź Panie, bo czekamy…”
Justyna Kowalczyk
Stowarzyszenie „Rodzina”

Więcej listów

  Marcin Kawka   Wojciech Miazga   Marcin Kawka   Wojciech Miazga


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Dojrzewająca
  ostatnia aktywność: 14.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26