nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 03.12.2011 22:34

Dziwne zachowanie

Mam w klasie koleżankę, z którą koleguje się już bardzo długo. Od zeszłego roku zachowuje się dziwnie. Jednego dnia chodzi ze mną i z drugą koleżanką , a następnego dnia chodzi dalej z tamtą , a mnie ignoruje. Gdy podchodzę do niej i próbuję coś zagadać , to ona bierze tamtą i gdzieś odchodzi. Jest mi z tego powodu przykro. Nie rozumiem jej zachowania…. 11-latka

Powoli wchodzicie w wiek dojrzewania  i często same nie będziecie rozumiały swojego zachowania. Pracuję w szkole i obserwuję takie właśnie zachowania dziewczynek. Nastolatki bywają często bardzo egoistyczne. Ta koleżanka coś chce, szuka dziewczyny, z którą by sie najlepiej rozumiała, dlatego zachowuje się tak dziwnie. Raz jej sie wydaje, że dobrze się z Tobą dogaduje, a innego dnia ma wielką potrzebę rozmawiania tylko z tamtą dziewczyną. Kompletnie nie myśli o tym, że sprawia Ci tym przykrość.
Szkoła to trudne miejsce, w którym się nie tylko uczycie, ale też przygotowujecie do życia. A życie w grupie bywa trudne. Dlatego mam dla Ciebie takie rady:                                                                                                                  
- na tego typu zachowania najlepiej machać lekceważąco ręką. Jeśli ona po raz kolejny tak się zachowa, to uśmiechnij się, zajmij się szybko czymś, byś się nie poczuła samotna. Zawsze polecam, by wtedy pobiec do biblioteki, do czytelni. Podobają mi się w szkole dziewczyny, które zawsze mają przy sobie jakąś książkę do czytania. Czasami siedzą na korytarzu, świata nie widzą i czytają. Zapytaj w bibliotece, jakie macie książki dla dziewczyn i czytaj, czytaj, bo to pomaga w dorastaniu
- bardzo by się przydało, byś koleżance bez obrażania powiedziała, że Ci przykro, gdy ona odchodzi i nie chce Twojego towarzystwa. Ważne, byś jej nie oskarżała, tylko mówiła to, co czujesz.
- absolutnie się nie obrażaj, tylko naucz się samodzielności, rozmów z innymi. To ważne. Przydałoby się też zorganizować różne spotkania poza lekcjami, może zaprosić koleżanki, by się wspólnie pośmiać. Jakieś pieczenie pierników, może coś innego, może w karnawale jakieś zabawy samych dziewczyn, ale byście umiały wspólnie spędzać czas.
- najlepiej, gdy istnieje grupa dziewczyn. Nic w tym złego, że raz lepiej dogadujemy się z jedną, raz z drugą, raz z trzecią. Tylko w małżeństwie są dwie osoby, przyjaciół można mieć wielu, można być nimi zmęczonym, można się odsuwać, wracać, kłócić i pogodzić.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10