nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

Ekonomia dla młodych

W najnowszym numerze

Najnowszy numer MGN 05/2021:

Gdy zaczynają się schody, zawołaj świętego Józefa. Było to dość dawno temu. Na południu Stanów Zjednoczonych w Nowym Meksyku w mieście Santa Fe mieszkały siostry loretanki. Zakonnice chciały zbudować kaplicę, ale miały kłopot, bo zmarł architekt, a brakowało jeszcze schodów. A bez nich ani rusz. Nie dość tego, nikt nie miał pomysłu, jak schody zaprojektować, bo kaplica była bardzo mała. Siostry przystawiały drabinę, ale jak się domyślacie, nie było to zbyt łatwe, ani bezpieczne.

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. J 15,11

Kiedy jest radość pełna, nie taka sobie, nie byle jaka, ale prawdziwa, która podoba się Panu Bogu i wszystkim ludziom? Wtedy, kiedy bawisz się na podwórku, na imieninach, na wycieczce, a nie zapomniałeś o pacierzu, o Mszy Świętej.
Radość, że ktoś kogoś kocha, komuś pomaga, służy. Ta radość jest tak wielka, że trwa, choćby nawet wakacje się nie zbliżały i bez nie zakwitł. To radość nie tylko człowieka, ale i Anioła Stróża, i Pana Jezusa, i Matki Bożej.
ks. Jan Twardowski

 

Czytaj więcej...

Zamów prenumeratę

Najaktywniejsi

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Modlitewne SOS

Módl się z Małym Gościem
Ostatnia intencja:
Proszę o modlitwę o dobre wyniki z matur, wymarzone studia i pracę oraz zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny, Bóg zapłać