nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Ekonomia dla młodych

W najnowszym numerze

Najnowszy numer MGN 04/2021:

Było sobie ziarenko. Maleńkie i słabe. Bardzo się bało, że zjedzą je ptaki albo polne myszy, ale któregoś dnia zaopiekował się nim ogrodnik. Skopał ogród i włożył ziarenko do ziemi. Pod ziemią było ciemno, ciepło i cicho. Ziarenko leżało sobie spokojnie przez jakiś czas, aż nagle wokół zrobiło się bardzo mokro. Ogrodnik podlał ziemię. Ziarenko rozzłościło się okropnie. Po co? Dlaczego? Było mu tak dobrze… Ze złości zaczęło się nadymać i pęcznieć tak mocno, aż… pękło.

Nabożeństwa Majowe

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA II WIELKANOCNA
Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!”. J 20,27-28

Święty Tomasz umiał już na pamięć Ojcze nasz. Kiedy jednak zobaczył Pana Jezusa przychodzącego po śmierci, zaczął mówić nie słowami wyuczonego pacierza, ale modlił się po swojemu, mówiąc: „Pan mój i Bóg mój”. Trzeba odmawiać pacierz z pamięci, ale dobrze jest modlić się swoimi słowami. Rano, po przebudzeniu można powiedzieć: „Dzień dobry, Panie Jezu. Chciałbym dzisiaj nie dokuczać mamusi i komuś pomagać”.
ks. Jan Twardowski

 

Czytaj więcej...

Zamów prenumeratę

Najaktywniejsi

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Reklama

Modlitewne SOS

Módl się z Małym Gościem
Ostatnia intencja:
Proszę o uzdrowienie na duszy i ciele i siły do walki z chorobą. Bóg zapłać za modlitwę.