nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Teresa Sosenko

dodane 17.10.2011 15:17

Dni papieskie w parafii św. Józefa w Kraśniku

Od 13 do 23 października 2011 w Parafii Św. Józefa w Kraśniku trwają Dni Papieskie. Jest to zarazem 33 rocznica wyboru Ojca Św. Jana Pawła II na Papieża. Tydzień Papieski zostanie zwieńczony po raz pierwszy 22.10. w sobotę liturgicznym wspomnieniem Bł. Jana Pawła II.

Z tej okazji w niedzielę 13 października został zorganizowany koncert Luby Skiby z Ukrainy połączony z promocją Antologii Poezji Maryjnej promowanej przez Wydawnictwo GAUDUIM z Lublina. W wykonaniu Luby mogliśmy wysłuchać najpiękniejsze pieśni polskie i ukraińskie. Luba studiuje muzykę we Lwowie a śpiewa od dawna.

Po koncercie została odprawiona Eucharystia w intencji wszystkich wiernych przez Dyrektora wydawnictwa GAUDIUM ks. Piotra Kawałko oraz Proboszcza ks. Janusza Stefanka. W homilii, którą wygłosił ks. Krzysztof Wójcik, przypomniał kim dla wielu Polaków jest postać Papieża Jana Pawła II oraz pontyfikat Ojca Świętego.

Tydzień ten zostanie zakończony w następną niedzielę uroczystą Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną przez Ks. Bpa Artura Mizińskiego jako dziękczynienie za Beatyfikację i Pontyfikat naszego Papieża. Mszy św. poświęcony zostanie obraz Ojca Św., który zawiśnie w kościele Św. Józefa w Kraśniku.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..