nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019

Piotr Sacha

dodane 07.10.2011 12:22

Minęło 9 miesięcy w „Buciku”

Na początku roku pisaliśmy w „Małym Gościu” o pewnej akcji Oazy z Zebrzydowic, która porwała ponad trzy tysiące osób z całej Polski. Mowa o Akcji „Bucik”, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwie w intencji dzieci nienarodzonych.

Na początku, 1 grudnia minionego roku zaczęło modlitwę 560 osób. A to oznacza, że duchowo adoptowane przez nich dzieci przyszły na świat ostatniego dnia wakacji. Ale na tym nie koniec. Z każdym tygodniem kolejne „modlitewne ekipy” kończą 9-miesięczną akcję. I co najważniejsze, wiele z nich stwierdza: „Chcemy adoptować kolejne dzieci!”

– Tych, którzy zakończyli modlitwę w naszej akcji, zachęcamy do adopcji kolejnego dziecka – mówi ks. Mateusz Dudkiewicz, który razem z oazowiczami z Zebrzydowic rozpoczynał „Bucika”. – Ciągle ktoś dołącza do akcji. W połowie września dołączyła setka dzieci z Ruptawy, a dopiero co wysłaliśmy 20 bucików do Wrocławia. W przyszłym tygodniu młodzież z Zespołu Szkół Księży Salezjanów w Oświęcimiu zakończy „pierwszą turę”, ale chce kontynuować modlitwę! –opowiada ks. Mateusz.

Co należy zrobić, by do dołączyć do Bucika? – Trzeba znaleźć kolejnych 19 osób, by założyć ekipę – opowiadają pomysłodawcy. – Każda ekipa ma swojego lidera, z którym jesteśmy w kontakcie. Przekazujemy mu bucik dla każdej z osób oraz modlitwę duchowej adopcji.

Uczestnicy akcji składają przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. I codziennie odmawiają specjalną modlitwę oraz jedną dziesiątkę Różańca, by adoptowane przez nich dziecko było bezpieczne, mogło się urodzić i pięknie żyć. – To taki mix – uśmiechają się oazowicze z Zebrzydowic. – Czyli duchowa adopcja plus Żywy Różaniec.

Więcej informacji o „Buciku” znaleźć można na stronie:

http://akcjabucik.wordpress.com/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione