nasze media Mały Gość 04/2024

KAI

dodane 07.10.2011 10:35

Dom Jana Pawła II w przebudowie

Dobra pogoda sprzyja pracom przy przebudowie muzeum papieskiego w Wadowicach. W listopadzie mają zakończyć się prace konstrukcyjne budynku – przewidują budowlańcy.

Obecnie Dom Rodzinny Jana Pawła II, budynek w którym urodził się Karol Wojtyła, przechodzi remont. Podczas pierwszego etapu, który rozpoczął się 13 września ubiegłego roku, pogłębiono piwnice, wzmocniono stropy, przygotowano budynek pod dalszą rozbudowę. Drugi etap prac ma doprowadzić do oddania gmachu w stanie surowym zamkniętym: z wszystkimi instalacjami i podniesionym dachem. Potem będzie można rozpocząć aranżację wystawy i wystrój Muzeum.
Jak wynika z planów, do końca listopada zakończą się prace konstrukcyjne budynku, a następnie rozpoczną się roboty wewnątrz gmachu. Instalacja nowej ekspozycji muzealnej powinna rozpocząć się wiosną 2012 roku. Pod koniec przyszłego roku placówka ma być otwarta.
Dotychczasowa ekspozycja powiększy się czterokrotnie - do ponad tysiąca metrów kwadratowych, na czterech kondygnacjach. Znajdą się w niej elementy oryginalnego wyposażenia, osobiste rzeczy Jana Pawła II oraz rękopisy. Ekspozycja będzie opowieścią o człowieku - od jego urodzenia do śmierci. Mieszkaniu Wojtyłów przywrócony zostanie wygląd z lat 20. ubiegłego wieku, który oddaje klimat domu rodzinnego.


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..