nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020
dodane 05.10.2011 10:38

Niepotrzebny strach

Weszłam na stronę, gdzie straszą, że bliski jest koniec świata, że właśnie spełniają się różne straszne przepowiednie. Okropnie się przestraszyłam, płakałam, nie mogłam zasnąć. Jednocześnie ciągnie mnie, by znowu tam zajrzeć, znaleźć jakieś wskazówki. 12-latka

Daj sobie całkowity zakaz czytania takich stron. Módl sie więcej, a obok komputera postaw obrazek lub krzyżyk. Co spojrzysz, to będziesz sobie przypomniała, że na te strony nie wchodzisz. Aby pozbyć sie złych myśli trzeba się bardzo dużo śmiać! Diabeł jest wielkim smutasem i bardzo lubi straszyć. Prawdziwy strach to poniżające uczucie, nie dopuszczaj go do siebie. Przygotuj sobie w głowie kilka obrazów wesołych zdarzeń, miłych miejsc, sympatycznych ludzi. Przywołuj te obrazy wiele razy w ciągu dnia jak pogotowie ratunkowe. Nuć radosne pieśni uwielbiania, wypisz optymistyczne zdania z psalmów, przepisz zdania z listów św. Pawła:
- Radujmy się, bracia w Panu, powiadam, radujmy się.
- Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"
Człowiek wierzący powinien być radosny, życzliwy, optymistycznie nastawiony do życia. W zachowaniu dobrego humoru bardzo pomaga ruch, sport, kontakty z rówieśnikami. Może warto chodzić na jakieś zajęcia dodatkowe? A najważniejsze, to pamiętać, że na tego typu problemy najlepszą bronią jest modlitwa różańcowa.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione