nasze media MGN 07/2024

Teresa Sosenko

dodane 06.04.2011 12:35

Apel ku czci Jana Pawła II

1 kwietnia 2011 w Szkole Podstawowej nr. 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku odbył się uroczysty Apel poświęcony osobie Jana Pawła II, Papieża Polaka.


16 października 2006 roku - Ta data stała się jedyną z bardzo ważnych w historii szkoły. Tego bowiem dnia Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku otrzymała imię Jana Pawła II. Nadanie imienia poprzedziła msza święta, która odbyła się o godz. 17 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej. Słowa Jana Pawła II recytowane przez uczniów szkoły utwierdziły jeszcze bardziej w przekonaniu, że wybór takiego patrona, to wielkie wyzwanie dla całej społeczności szkolnej: „Musicie od siebie wymagać choćby inni od was nie wymagali”. Mówił Jan Paweł II do dzieci i młodzieży. Dziś powtarzając słowa wielkiego, Polaka, papieża zdajemy sobie sprawę jak zawsze był blisko nas. Jak w każdym momencie swojego życia dostrzegał człowieka. Wierzymy, że patron szkoły stanie się dla nas wszystkich - uczniów, nauczycieli jak również rodziców, znakomitym przykładem do budowania szkoły wspólnej, bezpiecznej i mądrej, a przede wszystkim dążącej do tego, by słowa patrona: „Wy jesteście przyszłością świata” umieszczone na pomniku, zaowocowały w dorosłym życiu naszych wychowanków.

W związku ze zbliżającą się VI Rocznicą śmierci Jana Pawła II oraz ze zbliżającą się beatyfikacją młodzież szkoły postanowiła uczcić tak ważną uroczystości przygotowując Apel Ku czci swojego patrona. Celem Apelu było ukazanie dzieciom wspaniałej Osoby Jana Pawła II, która jest dla nas wzorem umiłowania Boga, nauki i Ojczyzny. W czasie Apelu panowała poważna i wzniosła atmosfera. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały prezentację o życiu Jana Pawła II, uważnie wsłuchiwały się w dialogi i deklamowane wiersze oraz piękny śpiew szkolnego chóru.

Apel został przygotowany i przedstawiony przez uczniów z klas III – VI, pod przewodnictwem katechetki pani Marioli Greli.

Na początku zostały wręczone nagrody dla uczniów za zajęcie II i III miejsca w Szkolnym Konkursie Poezji o Janie Pawle II.

Nagrody otrzymali:

II miejsce – Wiktoria Marzec – kl. V e

Mateusz Nowak – kl. IV d

III miejsce – Jakub Pokora – IV d

Młodzież tej szkoły mając za Patrona Papieża Polaka, często uczestniczy w różnego rodzaju konkursach, i szkolnych i wojewódzkich, zajmując wysokie miejsca , mówi pomysłodawczyni apelu pani Mariola Grela. Trwa wielka modlitwa Kościoła o beatyfikację i kanonizację tego, który tak niedawno dzielił nas ludzki los, ukazując słowem a przede wszystkim przykładem życia prawdę o Bogu i człowieku. Dzień Papieski jest nie tylko przywołaniem dzieła wielkiego Papieża, ale jest Dniem Kościoła. Młodzież tej szkoły też chce swoją cząstkę włączyć w ogólną modlitwę, przygotowując ten Apel, podkreślała pani M. Grela.

Następnie został przedstawiony krótki film przedstawiający obrazy z życia Jana Pawła II na tle muzyki organowej.

W dalszej części Apelu dzieci przedstawiły wiersze oraz dialogi poświęcone Papieżowi, osobie wielkiego człowieka i przyjaciela dzieci i młodzieży. Zarówno dzieci jak i rodzice obecni na Apelu długo oklaskiwali małych wykonawców. Dzieci i młodzież długo będzie jeszcze pamiętała o Swoim Papieżu jak recytowali w wierszach, o wielkim Polaku, który jest dla nich wzorem wielkiej miłości i patriotyzmu do Boga i do Ojczyzny. My jesteśmy Pokoleniem JP II, jak podkreślała w swoich dialogach młodzież. Bo przecież młodzież jest przyszłością świata, zawsze podkreślał Jan Paweł II. Całość była przeplatana piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą pani Izabeli Zdyp.

Na zakończenie Apelu wice-dyrektor szkoły Nr. 6 pani Janina Kędziora podziękowała wszystkim wykonawcom za tak wzruszające przedstawienie, które przybliżyło postać Jana Pawła II patrona szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..