nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Teresa Sosenko

dodane 14.03.2011 10:25

Szkolny bal charytatywny

W piątek 11 lutego w Szkole Podstawowej nr. 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku odbył się szkolny bal charytatywny z którego fundusze w całości zostaną przekazane na rzecz klas integracyjnych.

W piątek 11 lutego w Szkole Podstawowej nr. 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku odbył się szkolny bal charytatywny, z którego fundusze w całości zostaną przekazane na rzecz klas integracyjnych. Prezentacja talentów i umiejętności uczniów szkoły stały się tradycją i są wpisane na stale w repertuar szkoły. Podobnie jak w poprzednich latach koncert miał charakter charytatywny. Wśród zaproszonych gości uczniowie witali m.in. Burmistrza Miasta Kraśnika pana Mirosława Włodarczyka, przedstawiciela Rady Rodziców pana Huberta Trukana, Dyrektora Szkoły Pana Wojciecha Stopę oraz całe grono pedagogiczne i zaproszonych rodziców.

Jako pierwsi wystąpili pierwszoklasiści, prezentując tańce irlanckie. Następnie uczniowie z poszczególnych klas prezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie w zabawnych skeczach i przedstawieniach. Mogliśmy też posłuchać przedstawiciela klasy integracyjnej Wojtka Przyny w piosence „Tolerancja”, który otrzymał gromkie brawa.

Podczas koncertu odbyła się aukcja prac uczniowskich, którzy wykonali je podczas zajęć na kółku fotograficznym pod kierunkiem pani Danuty Niezgody oraz na kółku plastycznym pod kierunkiem pani Moniki Żuber. Podczas aukcji zebrano 905 zł. Całość sumy została przekazana na rzecz klasy integracyjnej. Aktywnie w akcję włączyli się też Burmistrz miasta Kraśnika pan Mirosław Włodarczyk oraz Dyrektor Szkoły pan Wojciech Stopa nabywając kilka prac uczniowskich.

Na koniec koncertu Dyrektor Szkoły pan Wojciech Stopa podziękował wszystkim uczniom biorącym udział za udział w koncercie a przede wszystkim pani Teresie Belinie-Jandzie, pomysłodawczyni koncertu od wielu lat. Natomiast Burmistrz pan Mirosław Włodarczyk wręczył uczestnikom duże pudełko słodkości, częstując każdego uczestnika występu.

Warto też wspomnieć o niedawnym koncercie, charytatywnym który odbył się 2 lutego w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku na rzecz Kubusia, ucznia klasy integracyjnej w tej szkole. Podczas koncertu wystąpił legendarny zespół KULT ,śpiewając swoje stare i nowe przeboje a całość z koncertu zespół przekazał dla Kubusia na zakup nowego wózka inwalidzkiego oraz na rehabilitację. Pomysłodawcą koncertu było Stowarzyszenie Dzieci Specjalnej Troski w Kraśniku.

Jak mówi pani Teresa to sami uczniowie przed 10 laty wpadli na pomysł pomagania innym poprzez organizowanie różnych imprez i koncertów. Od samego początku cel był charytatywny a uczniowie prezentując swoje umiejętnosci i talenty mogli zebrać potrzebną im sumę.
 « 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione