nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

Teresa Sosenko

dodane 14.03.2011 10:07

Ferie w mieście - w Kraśniku

Ferie zimowe dobiegły już końca i pora wracać do szkoły. W szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku nikt podczas ferii nie nudził się. Dyrekcja szkoły i nauczyciele przygotowali wiele atrakcji dla dzieci.

W Ramach Projektu „Dobry Start”, finansowany z Unii Europejskiej, który był realizowany w szkole podczas ferii zorganizowano min. zajęcia wyrównawcze i poszerzające wiedzę z matematyki i przyrody oraz z języka angielskiego i wychowania fizycznego. Dla klas I – III odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe. Zaś wyjazdowe obozy narciarskie prowadziło Stowarzyszeni – Aktywna Integracja.

Zajęcia z języka angielskiego prowadziła m.in. pani Renata Nowak. Zajęcia były prowadzone w formuje zabawy. Dzieci rozmawiają ze sobą po angielsku i w ten sposób szlifują swój język, opowiada o zajęciach pani Renata Nowak. W roku szkolnym w takich zajęciach uczestniczą dzieci o różnym stopniu zaawansowania. Obecne zajęcia połączone są z zajęciami z wychowania fizycznego.

Na sali gimnastycznej trwają zabawy z piłką. Są to gry i zabawy ruchowe z elementami gier zespołowych typu siatkówka, kosz, piłka nożna, mówi nauczyciel wychowania fizycznego pani Katarzyna Handerrajch. Są to grupy 10 osobowe, które najpierw uczą się języka angielskiego a następnie mają zajęcia ruchowa na sali gimnastycznej. Jedne i drugie zajęcia trwają po 1,5 godziny. Dzieci w ten sposób aktywnie spędzają czas podczas ferii, nie siedzą w domu dodaje pani Katarzyna.

Oprócz tych zajęć odbywały się też zajęcia na sali komputerowej. Polegały one min. na uczeniu się tworzenia stron internetowych oraz na grafice i animacji komputerowej. W ciągu roku nie ma czasu aby się skupi na grafice komputerowej czy animacji. Wymaga to większego skupienia niż jednostka lekcyjna, a te zajęcia dają taką możliwość - opowiadają uczniowie.

Z matematyki i przyrody prowadzone są zajęcia wyrównujące wiedzę oraz poszerzające tę wiedzę z uczniami zdolniejszymi, mówi nauczyciel przyrody pani Renata Krzysztoń. W ferie zajęcia z przyrody były prowadzone pod tytułem „Z przyrodą za pan-brat”. Dzieci na podstawie teleturnieju 1z10 odpowiadały na zadane pytania. Wgrywał ten kto odpowiedział na wszystkie pytania. Oprócz tego dzieci rozwiązują testy, mają specjalne oprogramowanie komputerowe. Są też różne gry i zabawy, aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę z danego tematu – wyliczała pani R. Krzysztoń.

Pani Pedagog – Bożena Łojak też prowadziła ciekawe zajęcia z dziećmi podczas ferii w ramach Projektu „Dobry Start”. W pierwszym tygodniu w zajęciach uczestniczyła 15 osobowa grupa dzieci. W drugim tygodniu już inna grupa dzieci brała udział w zajęciach, mówiła pani pedagog. Zajęcia były podzielone na trzy części. Były to zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe oraz zajęcia na Sali gimnastycznej. Codzienne były też prowadzone zajęcia tematyczne, do których tematykę przygotowywała pani Bożena Łyjak. Pierwsze zajęcia były pod tytułem „Poznajmy się”, „Moje zdrowie jest najważniejsze”. Zajęcia tematyczne poszerzają wiedzę ucznia zdobytą w szkole. Natomiast zajęcia ruchowe, mają na celu rozruszać trochę dzieci a po nich zajęcia plastyczne gdzie dzieci rozwijają swoje talenty. I znowu na salę gimnastyczną trochę się poruszać bo dzieci mają nie spożytą energię i szybko regenerują siły, opowiada pani Bożena Łyjak.

Jak widać program ferii był bardzo urozmaicony i ciekawy. Każdy mógł sobie coś wybrać i uczestniczyć w jakiś zajęciach. A było w czym wypierać. W mieście naprawdę nie można się nudzić.

 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione