nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

Szkoła Podstawowa k. Ostrowa Wielkopolskiego

dodane 02.06.2010 11:23

Wspomnieliśmy Patrona

Maj dla naszej małej szkoły podstawowej na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego jest miesiącem szczególnej pamięci o Janie Pawle II, naszym patronie. Ten niezwykły Polak całe swoje życie oddał Maryi. Chcieliśmy tym razem uczcić Jana Pawła II poprzez Maryję.

Zaplanowaliśmy na ten dzień procesję do najbliższej figury Matki Bożej i odmówienie litanii loretańskiej. Wszystko zdawało się być zapięte na ostatni guzik - uczniowie przygotowali proporce zawierające słowa papieża i chorągiewki w kolorach narodowych, kościelnych i papieskich, był ksiądz Krzysztof - wikariusz z miejscowej parafii, który miał naszej uroczystości przewodniczyć.
Niestety, pogoda pokrzyżowała nasze plany. To właśnie w tych dniach rozpoczęła się w Polsce powódź.
Zebraliśmy się więc na sali gimnastycznej i tam oddaliśmy hołd tym, dla których się spotkaliśmy. Czuliśmy obecność Maryi, która "wszystkie sprawy rozważała w swoim sercu" i Papieża, który znany był z tego, że lubił zmieniać misternie zaplanowane programy swoich pielgrzymek. Wspomnieliśmy Patrona, dzieci odczytały ułożone przez siebie wiersze, ksiądz przewodniczył naszej modlitwie litanijnej i udzielił zebranym Bożego błogosławieństwa.

Hanna Babral - katechetka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..