nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Uczniowie SP w Łostówce

dodane 31.05.2010 10:12

Radość dzielenia się

Dzieci ze szkoły podstawowej w Łostówce w woj. małopolskim przystępujące w tym roku do I Komunii świętej, w czasie swojego „Białego Tygodnia” podzieliły się prezentami i złożyły dar pozwalający na sfinalizowanie akcji „Piórniki dla Afryki”.

Piórniki i „na piórniki” zbieraliśmy już od kilku miesięcy. Jest to jednak kosztowna inwestycja, bo wyposażony piórnik niemało kosztuje i waży, co z kolei zwiększa koszty przesyłki. O piórniki dla swoich podopiecznych z Kongo i Ruandy poprosiła nas polska misjonarka, S.Dominika Laskowska, z którą od kliku lat współpracuje Szkolne Koło „Caritas” z Łostówki. Ponieważ niełatwo było uzbierać odpowiednią ilość pomocy szkolnych, poprosiliśmy dzieci I-komunijne o wsparcie tej akcji. Dzięki ich dobrym serduszkom mogliśmy już nadać paczkę do Afryki. W pomoc włączyły się także dzieci przeżywające w tym roku rocznicę swojej I komunii. Wspólnymi siłami, także dzięki indywidualnym darczyńcom-rodzicom, uzbieraliśmy na porządną paczkę. Znalazły się w niej także witaminy, słodycze, zabawki oraz nasiona, które wychowankowie ośrodka „Matumaini” (czyli: nadzieja) w Rutshuru, zasieją na przyszkolnych działkach.
 


Uroczystości I Komunii Świętej dzieci z Łostówki już od 5 lat odbywają się w Kaplicy p.w.Matki Bożej Królowej Polski, gdzie dzieci mają szansę przeżywać te ważne dni w kameralnej atmosferze i skupieniu.

Radość z ofiarowanych prezentów rozświetliła nam wyjątkowo niesprzyjającą pogodę, jaką dzieci z Łostówki miały w czasie zarówno uroczystości 16. maja, jak i całego Białego Tygodnia. Jednak ich uśmiechnięte buzie świadczą o prawdzie słów Jezusa, przytoczonych przez św. Pawła: ”Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20,35).Właśnie czytanie tego fragmentu Dziejów Apostolskich przypadło w trakcie naszego Białego Tygodnia.

Urszula Antosz-Rekucka
katechetka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione