nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Zespół Szkół w Pilchowicach

dodane 27.10.2009 22:19

Dzień Papieski w Pilchowicach

W sobotni wieczór 17 października w kościele parafialnym w Pilchowicach uczniowie naszej szkoły oraz miejscowa młodzież ponadgimnazjalna przedstawili wiernym montaż słowno-muzyczny z okazji IX Dnia Papieskiego. W tym roku dzień ten obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II – Papież wolności”.

W ciszy i w skupieniu wierni wysłuchali słów kazań papieskich z Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Z nauczania Naszego Papieża płynie niezwykle ważny wniosek: wolność jest ogromną i niezbywalną wartością. Człowiek według Jana Pawła II-go jest stworzony do wolności właśnie. Wolność dla każdego z nas jest jednakże nie tylko prawem, ale przede wszystkim obowiązkiem. Należy o tym pamiętać zwłaszcza obecnie, kiedy wolność przychodzi nam (zbyt) łatwo. W atmosferę zadumy w ten szczególny wieczór wprowadziły nas słowa pieśni wykonanej przez uczniowski chór oraz modlitwa różańcowa prowadzona przez ks. Dariusza Gołka.

Tegoroczny program IX Dnia Papieskiego przygotowany został przez katechetkę Barbarę Dwornik, nauczycielkę Marię Bernacisko, prowadzącą chór Magdalenę Kus oraz nauczycieli nauczania zintegrowanego – Zespołu Szkół w Pilchowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..