nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Dzieci z parafii M. B. Fatimskiej w Turzy Śląskiej

dodane 20.11.2007 15:48

Pomagamy misjonarzom

Jesteśmy grupą dzieci z parafii M. B. Fatimskiej w Turzy Śląskiej, które należą do PDMD. Nasza działalność rozpoczęliśmy już 14 lat temu. Przez te lata nawiązaliśmy kontakt z naszymi śląskimi misjonarzami i w różnoraki sposób staraliśmy się włączyć w akcje misyjne np. kolędnicy misyjni, "Misyjny Biały Tydzień" dla dzieci komunijnych i przygotowanie różnych nabożeństw o charakterze misyjnym.

Jak co roku w tygodniu misyjnym przygotowaliśmy różaniec oraz oprawę Mszy św. Poprzebierani w piękne, barwne stroje przedstawiające dzieci z wszystkich kontynentów odmawialiśmy różaniec w różnych językach świata, m.in. w j. francuskim, angielskim, łacińskim, niemieckim oraz w j. polskim. Każda dziesiątka różańca poprzedzona była rozważaniem. Modlitwę ofiarowaliśmy za dzieci i misjonarzy z krajów misyjnych. Nasza modlitwa zawsze wypływa z potrzeby serca, gdyż zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas otrzymał Chrystusowy nakaz misyjny "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody...".

Pomagamy misjonarzom nie tylko poprzez modlitwę ale i przez ofiarę. Za niedługo podejmiemy trud kolędowania misyjnego, aby zebrane pieniążki przekazać na pomoc krajom misyjnym.

Dzieci z PDMD wraz z Katechetką Grażyną Salamon.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..