nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021
dodane 10.04.2007 16:48

Turniej Kreatywności w Otwocku

W ostatni weekend marca odbył się w Otwocku ogólnopolski finał Turnieju Kreatywności. Zadaniem każdej z grup było zaprezentowanie wyników kilkumiesięcznej pracy nad wybranym wyzwaniem.

W ostatni weekend marca odbył się w Otwocku ogólnopolski finał Turnieju Kreatywności. Zadaniem każdej z grup było zaprezentowanie wyników kilkumiesięcznej pracy nad wybranym wyzwaniem. Tematyka zadań, tak jak i sposoby ich rozwiązań była różna, od zadań technicznych polegających na zbudowaniu konstrukcji z kart, przez ukazanie tradycji różnych narodów, aż po przeprowadzenie śledztwa z wykorzystaniem światła. Jednak ich głównym celem było obudzenie twórczego myślenia i kretywności wśród uczestników.

Śląsk podczas finałowych zmagań reprezentowały cztery drużyny z gliwickiego Centrum Inicjatyw Społecznych. Dwie z nich - Licealiści i Studenci, odniosły ogromny sukces, wygrały w swoich kategoriach
wiekowych i stoją teraz przed dużą szansą reprezentowania Polski na światowych finałach w USA w Knoxville w Stanie Tennessee, który odbędzie się w dniach 22 - 27 maja br. Obie drużyny zmierzyły się z zadaniem
konstrukcyjnym. Zaprojektowały i zbudowały konstrukcje z kart, których wytrzymałość została przetestowana w czasie krótkiego przedstawienia.

Trudno w to uwierzyć, ale konstrukcje wytrzymały odpowiednio obciążenie 153 i 158 kg. Testowanie konstrukcji było wplecione w samodzielnie wyreżyserowne przedstawienia. Z jednego wyzwania dwie gliwickie drużyny wyszły zwycięsko, to jednak nie koniec ich zmagań. Teraz starają się wraz z trenerami o znalezienie sponsorów, którzy umożliwią im wyjazd na światowy finał. To czy im się to uda, nie zależy tylko od ich kreatywności i uporu, ogromną rolę odgrywają tu ludzie, którzy cenią sobie kraetywność i zaangażowanie młodych ludzi.

Karolina Łukasiewicz i Katarzyna Grzeganek

E-mail dla zainteresowanych: josarre@interia.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione