nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 07.09.2006 15:28

Witam!

To znów ja - Marta z miasta Tychy. Teraz idę do Zespołu Szkół nr 7, a konkretnie do technikum gastronomicznego. Wcześniej chodziłam do gimnazjum numer 8 we wsi należącej do Tychów, konkretnie do Cielmic.

eraz jest to Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2: Gim 8, szk. podst. nr zdaje się 23 i przedszkole o tym samym numerze co podstawówka.
Dokładnie dwa lata temu ta szkoła w Cielmicach obchodziła swoje 130-lecie. Złączyło się to akurat z dożynkami w tamtejszej parafii.
Była dobra zabawa: występowały różne klasy (były to scenki z bajek, tańce), były różne konkursy, a sam koniec ognisko i dyskoteka. W tym samym czasie nową dyrektorką szkoły, lecz już nie samego gimnazjum, lecz całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, który powstał w tym samym roku szkolnym, została pani Barbara Klimczewska, która zastąpiła dyrektorkę podstawówki i drugą dyrektorkę, którą poznałam w 1-szej klasie gimnazjum, Alicję Plutę. Pani Alicja uczyła mnie historii. Potem odeszła na emeryturę. Do podstawówki chodziłam gdzie indziej, więc nie poznałam tamtej pani dyrektor. Uznałam, że warto się zainteresować tą że szkołą. Kilka lat temu jeszcze inna placówka obchodiła swoje 100-, lub nawet 120-lecie. Mam na myśli przedszkole nr 3 na Paprocanach, czyli w okolicy, gdzie ja mieszkam. Przedszkole znajduje się tu obok mojej parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Paprocańskiej.
Obie placówki, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 i Przedszkole nr3 moim zdaniem zasługują na zainteresowanie takiej gazety, jak Mały Gość Niedzielny. No szczególnie, że przedszkole znajduje się koło Kościoła. Liczę na to, że jakaś wzmianka o tych szkołach znajdzie się w Małym Gościu. Miłego wydawania Małego Gościa w dużych ilościach życzy Marta Gołosz.
Czekam na odpowiedź

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione