nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 14.07.2011 12:00

Jak wejść do nowej szkoły?

Po wakacjach pójdę do technikum. Bardzo się tego boję. W gimnazjum miałam problemy z rówieśnikami, często kpili ze mnie, nie miałem przyjaciół. Mam szerokie zainteresowania, jestem wierzący, rodzinny, nie piję i nie palę. Co zrobić, by dobrze zacząć? 15-latek

Wejdź do nowej klasy spokojnie, lekko uśmiechnięty, rozejrzyj się uważnie i podejdź według swojego uznania do kilku osób. Nie do hałaśliwej grupki, ale może do kogoś, kto stoi z boku. Przedstaw się, zapytaj, z jakiej jest szkoły. Potem podchodź do innych. Nie oceniaj nikogo zbyt szybko. Spróbuj pomóc komuś, kto będzie nieśmiały, ale bądź bardzo otwarty na wszelkie kontakty. Jednocześnie bądź sobą. Przez pierwszy tydzień wielu uczniów będzie się bardzo zgrywało na luzaków, którzy już wszystko wiedzą. To minie. Bo w sumie wszyscy przyjdą zalęknieni, tylko niektórzy ukryją lęk pod maską cwaniactwa.
Trzeba bardzo mocno wierzyć, że będzie dobrze. Bardzo często okres technikum, liceum to czas, że nastolatek nagle czuje swoją wartość, kończą się kompleksy.
zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..