nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 07.03.2011 19:18

Odrzucona przez wszystkich

Jestem zupełnie sama w klasie, bo dziewczyny mnie nie zauważają, nie interesują się. Chłopcy też nie, bo jestem brzydka. A od mojej przyjaciółki sama się odsuwam, bo mnie tyle razy zawiodła, jest niedobra. Męczy mnie samotność. 11-latka

Wiem, że w szkole w Waszym wieku jest bardzo trudno. Chyba coraz trudniej, bo jakoś młodsze nastolatki są strasznie egoistycznie nastawione do życia. Piszesz, że koleżanki nie zwracają na Ciebie uwagi. To normalne. Ty musisz podchodzić, mieć coś ciekawego do powiedzenia, być otwartą na innych. A jeśli klasa Cię odrzuca, to pochodź po szkole, zagaduj inne dziewczyny, spędzaj przerwy w bibliotece, pomagaj tam, może się zaprzyjaźnisz z innymi dziewczynami?
Jeśli nie chcesz tej jednej dziewczyny jako przyjaciółki to jej unikaj, a może pewnego razu nawet powiedz, że chociaż się na nią nie gniewasz, to jednak nie potrafisz pewnych spraw zapomnieć.
Myśl o tym, co w Tobie ładne. Przecież nie przyjaźnimy się z kimś ze względu na urodę. Ważne, czy jesteś wesoła, pogodna, w miarę pewna siebie.
Wiem, że jest ciężko, bo pracuję w szkole i widzę. Ale staraj się sama siebie lubić i nie czekaj, że inni się Tobą zajmą.

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione