nasze media MGN 10/2020
dodane 31.12.2010 22:18

Niszcząca zazdrość

W naszej klasie jest nowa dziewczyna, która mnie wykańcza. Wszyscy jej słuchają, ona jest śliczna, zgrabna, modnie ubrana, krytykuje inny styl, a ja właśnie mam inny. Czasami chciałabym być taka jak ona- pewna siebie, bogata, otoczona usłużnymi... Zazdrosna

Wykańcza Cię zazdrość. Koniec z tym, bo Ty się z tym męczysz najbardziej. Oto moje rady:
1. Nie obserwuj jej, nie naśladuj jej i nie myśl, co ona ma ubrane.
2. Ona to ona, a Ty to Ty. Gdybyś usłyszała lub donieśli Ci jakieś jej zdanie na temat markowych ciuchów, to powiedz, że styl z tych sklepów wcale Ci nie pasuje, że wolisz trochę inne.
3. Przygotuj sobie kilka wypowiedzi typu "mam swój styl i nie zamierzam tego zmieniać", "nie oceniam innych według stroju, ale według tego, co mają w głowie i sercu"
4. Bardzo uważaj na zazdrość, bo inni już ją wyczuli i zrobią dużo, by Was jeszcze bardziej skłócić. A dobrze by było, gdybyście się kolegowały, tolerowały. Zamknęłabyś buzie donosicielom, poprawiłby Ci się humor
5. Uważaj na zazdrość, bo ona wyniszcza tę osobę, która zazdrości. W Twoim interesie jest, by ją tolerować, nie przejmować się.
6. W Waszym wieku to norma, że wszyscy zachwycili się nową. Ale przyzwyczają się i minie im ta fascynacja. Przyjaciel też przejrzy na oczy. Staraj się z nim utrzymać, kontakt, nie pokazuj zazdrości miej dobry humor, sporo żartuj.

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione