nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 05.10.2010 22:28

Agresywna koleżanka

Mamy w klasie bardzo niemiłą koleżankę, która skarży, pokazuje język, jest niemiła. Jednak chciałabym do niej przemówić, wyjaśnić, że takie zachowanie jest bez sensu. Koleżanka

Podejrzewam, że ona sama się gdzieś z takim zachowaniem spotyka i dlatego tyle w niej zła. Może w jej domu nie jest za dobrze? Może ma rodzeństwo, które jest dla niej niedobre? Może jej rodzice się dużo kłócą? Takie dzieci mają w sobie sporo agresji.
Weź ją na przerwie na bok i spokojnie zapytaj, jakie ma kłopoty, że tak dziwnie się zachowuje. Wyjaśnij, że takim zachowaniem wszystkich do siebie zraża. Powiedz, że najbardziej krzywdzi samą siebie. Nie mów tego ze złością, nie mów, jakbyś była mądrzejsza. Możesz nawet zacząć, że ją lubisz i uważasz za koleżankę, dlatego właśnie jest Ci przykro, że ona tak dziwnie się zachowuje.
Jeśli taka rozmowa nic nie da, jeśli ona się nie zmieni, to trudno. Trzeba ją lekceważyć, nie zwracać uwagi, najwyżej od czasu do czasu mówić, że czekacie aż wydorośleje i przestanie być taka dziecinna.

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione