nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021
dodane 04.09.2010 19:52

Samotny komik

Jestem bardzo wesoła, swoimi opowiadaniami wszystkich rozśmieszam, chcą ze mną spędzać przerwy, uważają mnie za najweselszą dziewczynę. Ale po lekcjach nikt nie proponuje spotkań, to ja szukam ludzi, by się spotkać. Nie rozumiem tego... Klasowy komik

Może jest tak, że przyjęłaś rolę klasowego komika, może jest z Tobą bardzo wesoło w szkole, bo dzięki temu miło mijają przerwy? Ale może trochę przesadzasz, może jesteś zbyt głośna, za bardzo na pierwszym planie? Może za bardzo chcesz być lubiana?
W spotkaniach we dwie inna dziewczyna też chce o sobie i swoich problemach powiedzieć. Może wszyscy myślą, że z Tobą nie da się poważnie pogadać? Ja tego nie wiem. Ale myślę, że powinnaś się spokojnie zastanowić, która koleżanka jest odważna, uczciwa i szczera. Poproś ją o spotkanie. Zadaj jej to pytanie.
A może jesteś przewrażliwiona, może u Was nikt się specjalnie z nikim nie spotyka?
A może podczas takich spotkań nadal głównie Ty mówisz, Ty decydujesz? Nie wiem, ale rówieśnicy powinni wiedzieć. Problem tylko z tym, by ktoś odważył się to powiedzieć i aby był pewny, że się o to nie obrazisz.
A może jak każda nastolatka na siłę stwarzasz problem? Bo tyle jest dobrego, tak Cię lubią, ale Tobie mało i chcesz jeszcze więcej.
Przeanalizuj jeszcze raz wszystko, pogadaj z kimś na ten temat. Może jednak trzeba będzie się czasami
wyciszyć i nie tylko rozśmieszać, ale i wysłuchać innych, zauważyć ich problemy?

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione