nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 24.07.2010 20:22

Profile w liceum, studia i praca

Uwielbiamy angielski, uczymy się go dodatkowo od lat. Ale jako kierunek studiów to raczej nie. Marzy nam się jakaś biotechnologia, może chemia, może sama biologia, coś odkrywczego. Kompletnie nie wiemy, czym się kierować przy wyborze klasy w liceum- czy wybrać profil językowy, czy też raczej biologiczno- chemiczny? Gimnazjalistki

Wybierając profil do liceum należy się kierować wymaganiami na studia. Czyli trzeba zajrzeć na strony internetowe różnych uczelni i poczytać o rekrutacji na studia, jakie mają wymagania. To powinno być najważniejsze kryterium.
Z tego, co pisałaś, to Ty mogłabyś wybrać profil biologiczno- chemiczny i jednocześnie dalej rozwijać j. angielski. Możesz bowiem studiować coś z tego profilu poza Polską. W klasie maturalnej możesz pisać podania
do różnych uczelni na terenie Unii. Studia w języku angielskim są w całej Europie, a poziom nauki jest tam często niższy niż u nas, więc nasi studenci dobrze sobie radzą. Laboratoria są fantastycznie wyposażone. Można też zacząć studia w Polsce i szybko wpisać się do jakiegoś programu wymiany studentów, jest teraz wiele możliwości. Wszelkie tego typu studia są bezpłatne.Trzeba się tylko dobrze uczyć, znać dobrze język.
Nie szkodzi, że nie wiecie, gdzie chcecie pracować. Musicie wiedzieć, czego nie chcecie i do tego dobierać profil. Np nie chcecie klasy humanistycznej i matematyczno- informatycznej. Wybieracie według zainteresowań, bo nie ma sensu przez długie lata robić coś, czego się ni znosi.
Uwaga- bardzo wiele osób pracuje w zawodach dalekich od kierunku wykształcenia i są zadowolone. Dlatego profil i studia wybrać należy zgodnie z zainteresowaniami, a potem będziecie się decydowały.

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione