nasze media Najnowszy numer MGN 01/2021
dodane 07.06.2010 14:00

Męczący kolega

W naszej klasie jest rok młodszy kolega. Dobrze się uczy, ale zamęcza nas swoim przechwalaniem, że ma najładniejszy dom, że jego rodzice są bogaci, że on ma lepsze oceny, lepszy sprzęt elektroniczny. Wyśmiewa się, jak ktoś dostanie złą ocenę. Koledzy

Podejrzewam, że ten kolega ma wiele kompleksów, czuje się niepewny, może samotny. Jako rok młodszy jest też słabszy emocjonalnie. Może się dobrze uczyć, ale nie radzi sobie z życiem w grupie. Możliwe, że jest rozpieszczony z domu i nie rozumie, że w klasie nikt mu nie będzie ustępował.
Moje rady:
1. Jego nie zmienicie. On sam się zmieni, ale dopiero za kilka lat. Natomiast Ty i koledzy możecie się zmienic. Radzę, byście nie zwracali na niego uwagi. On dokucza i dogaduje po to, by być w centrum, byście się złościli. Jeśli machniecie ręką na jego gadanie, to sprawicie mu przykrą niespodziankę.
2. Gdy on zacznie się przechwalac lub Was krytykowac, to śmiejce sie i mówcie, że jest bardzo dziecinny.
3. Gdy będzie już bardzo męczący, to nie odzywajcie się, milczcie, udawajcie, że go nie słyszycie. Odchodźcie, wzruszajcie ramionami, nie dajcie się nigdy wciągać w jakiejś głupie wyliczanie, kto ma lepszy dom, lepsze oceny. Tak robią tylko malutkie dzieci, a Wy już nimi nie jesteście.

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione