nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 02.06.2009 14:06

Wybór gimnazjum

Mam do wyboru dwa gimnazja- jedno o nieco wyższym poziomie. Koleżanka bardzo mnie namawia, bym pozła z nią do tego drugiego. Rodzice zostawili mi swobodę podjęcia decyzji. Nie wiem, którą szkołę wybrać. 13- latka

Opinie na temat gimnazjów to delikatna sprawa. Czasami jakaś szkoła ma dobrą opinię, a akurat trafi się nie najlepszy zestaw nauczycieli. Może też być odwrotnie, niby gorsza szkoła, a dobry zespół uczniów i nauczycieli. Zresztą, nie powinno się za bardzo wierzyć różnym krążącym po mieście opiniom. Cżesto bywają bardzo krzywdzące albo na wyrost.
Napisałaś, że koleżanka chce, byś z nią tam poszła. A Ty nie piszesz, czy chcesz iść z nią, z nią siedzieć. Bywają mocno zaborcze dziewczyny. Muszą mieć zawsze obok siebie papużkę nierozłączkę. Potem się obrażają, gdy przyjaciółka chce kontaków z nowymi koleżankami.
Ja za Ciebie tej decyzji nie podejmę. Rodzice też nie chcą. W każdej szkole trzeba się uczyć. Raz jest to mniejszy stres, raz większy. Może weź pod uwagę nie tylko tę jedną koleżankę, ale także inne osoby? Dokąd oni idą? Pomyśl też, czy ta koleżanka nie będzie chciała Tobą zawładnąć. Jeśli pójdziecie razem, to i tak pilnuj, byś mogła szybko poznać nowe osoby, z każdą rozmawiać, nie daj sie zamykać w ciasnym kontakcie z jedną dziewczyną.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione