nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 29.01.2009 12:28

Wybór studiów dla ścisłowca

Wolę przedmioty ścisłe, dlatego wybiorę za rok klasę matematyczno- informatyczną. Boję się testu gimnazjalnego, przeglądałem zadania, wydają się trudne. A jakie studia, jakie zawody byłyby dla mnie? Gimnazjalista, kl. II

Nie trzeba się bać, bo strach to paraliżujące uczucie. Odwrotnie, mów sobie, że dasz rade, bo tysiące osób przed Tobą sdobie radziło.
Liceum jest na miarę możliwości...przecież nie trzeba mieć samych bardzo dobrych ocen. Najpierw rozpoznasz wymagania nauczycieli, poznasz ich sposób pytania i potem już będzie łatwiej...
Przed Tobą 1,5 roku. Dasz radę, tylko zaczniesz rozwiązywac testy, liczyć punkty. Zamiłowanie do przedmiotów ścisłych jest świetne. Możliwości: politechnika i tytuł inżyniera, a wtedy świetna praca w przemyśle, w przeróżnych firmach. Możliwości mnóstwo- wydziały- budownictwa, budowy maszyn, chemia, ochrona środowiska, transport i wiele innych- wszystko znajdziesz w Internecie na stronach tej politechniki, którą sobie wybierzesz.
Przedmioty ścisłe to moze też być ekonomia, znowu spechalności znajdziesz na stronach akademii ekonomicznych
to może być informatyka- każda polietchnika ma wydziały informatyczne i robotykę.
Najpierw myśl o tym, by mieć dobre oceny z tych przedmiotów, by ćwiczyć testy...No i pilnuj języka obcego... teraz w teście gimnazjalisty, na studiach też bardzo się liczy..
Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..