nasze media MGN 07/2024
dodane 30.12.2008 21:21

Odrzucona

Staram się być koleżeńska. Niestety, jestem pośmiewiskiem, nikt mnie nie szanuje. Starszej koleżance pożyczyłam na egzamin przyrządy, zniszczyła cyrkiel...koledzy z klasy pożyczyli książkę i ją opluli. Wtedy poskarżyłam. Nie zgadzam się na wagary. Ciężko mi samej..... Samotna

1. Jeśli siedzisz na przerwie, to nie licz, że ktoś troskliwie podejdzie i naprawdę zapyta z troską co słychać. To trzeba samemu podchodzic, słuchać, wtrącać się do rozmowy. Wiadomo, że gimnazjum to najgłupszy wiek. Wiekszość koleżanek i kolegów wyrośnie z tej głupoty....Co robić? Udawaj, ze idziesz coś załatwić, a po drodze próbuj się przy różnych grupkach zatrzymywać. Wiele dziewczyn chodzi parami, bo się panicznie boją być same. A Ty bądź odważna.
2. Niedobrze się stało, że koledzy wytworzyli o Tobie głupią opinię. Bardzo trudno jest coś takiego zmienić. Można na takie coś albo lekko złośliwie odpowiadać, albo się uśmiechać z politowaniem i pytać, czy musieli długo mysleć, by coś tak mądrego wymyśleć. Możesz machnąć ręką i powiedzieć, że są bardzo dziecinni.
3. Sprawy z cyrklem, ćwiczeniami powinnaś zapamiętac. I tak łatwo nie pożyczać. Np osobom z innej klasy mów, że nie i koniec. Temu koledze lub innemu też możesz szczerze powiedzieć, że jak masz pożyczyć, jeśli potem masz odebrać książkę w takim stanie. Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś, że
się wściekłaś i powiedziałaś nauczycielce. Bo pokazałaś, że pewnych granic chamstwa nie będziesz tolerowała. To bardzo ważne. I gdyby coś takiego paskudnego się znowu stało, to kolejny raz powiedz. Dziewczyna z III klasy powinna Ci odkupić cyrkiel. Ale jest to też nauczka dla Ciebie, by każdemu
nie pożyczać. Przynajmniej do czasu, aż zaczną się szanować.
4. Podoba mi się, że jesteś odważna, że nie poszłaś na wagary.
5. Dbaj o swój wygląd, pilnuj mocno nauki, bądź dowcipna, zadowolona z życia, myśl już powoli o kolejnej szkole, bo czas szybko biegnie. Wiem, że Ci ciężko, ale teraz odpoczniesz w czasie świąt, potem będą ferie i raz dwa minie rok.
6. Nigdy się nie załamuj. Grupa głuptasów, którzy tylko udają odważnych, a sami mają mnóstwo kompleksów nie zasługują na to, byś się nimi przejmowała. Jeśli dużo czytasz, szczególnie powieści dla dziewczyn, to się pewnie dowiedziałaś, że w Waszym wieku trzeba nieraz wiele smutku wytrzymać.
7. Najważniejsze, to poczuj swoją wartość, swją dumę, swoją godność. I to z całą mocą. Wtedy inni powoli nauczą się Ciebie szanować.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..