nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 16.12.2008 15:25

Wyśmiewanie wyglądu

W klasie mam dobre koleżanki i kolegów, ale w szkole śmieją się ze mnie, że mam okropny nos, wciąż mi dokuczają, że jestem brzydka. Mam niezłą figurę, ale to za mało i stałam się ofiarą. Już tego nie wytrzymam, chyba się zabiję! Wyszydzona

Wyrzuć smutne myśli, pozbieraj się i zmień podejście do życia.
1. Najważniejsze, że masz w klasie dobrych kolegów, koleżanki. To podstawa- oni Cię znają i lubią. Oni to Twoja podstawa.
2. Uczniowie, którzy Ci dokuczają, wcale Cię nie nienawidzą. Każdy z nich ma tyle samo kompleksów. A ponieważ jest im z tym ciężko, to atakują Ciebie, by jakoś w ten dziwny sposób odreagować.
3. Przemyśl, jak zmienić swoje zachowanie. Bo Twoja duma i pewność siebie sprawią, że odczepią się od Ciebie. Tylko musisz być zdecydowana i pewna. Wiem, że to nie jest łatwe. Ale Twoja moc ich obezwładni. Pracuję z dziećmi i młodzieżą od 30 lat. I zawsze tak było, że całkiem ładna dziewczyna ma
opinię brzydkiej, a za ładną uważają jakąś przeciętną. Naprawdę nie ma brzydkich dziewczyn! Zgrabna figura to bardzo dużo. Niezbyt zgrabny nos ukrywa się grzywką. Szukaj wciąz innych fryzjerów. Mam już sporo lat i dobrze wiem, jak różne są fryzjerki- jedne mają talent, a inne nie. Trzeba szukać takiej, która pomoże.
4. Spróbuj wejść jutro do szkoły z podniesioną głową. A gdy ktoś Ci coś powie, to zatrzymaj się, spójrz z pogardą, zrób głośną uwagę na temat wyglądu lub rozumu tej osoby. Każdy ma jakieś niedociągnięcia. Każdy ma kompleksy! Nie daj się, nie rób z siebie ofiary..
Nie mów o śmierci, tylko ciesz się z figury, ciesz się z dobrych kolegów i koleżanek.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..