nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 12.08.2008 13:57

Dokuczliwe koleżanki

W mojej klasie panuje bardzo brzydka moda na obgadywanie. To jest bolesne.. Koleżanki śmieją się ze mnie i mnie nie lubią.. Inna

Może Twoja klasa jest po prostu klasą wredną. Tak bywa- zbierają się dziewczyny, kilka jest złośliwych i one nadają ton klasie. Bardzo trudno to zmienić. Czasami trzeba zacisnąć zęby i przeczekać.
W każdej klasie są kłótnie i afery. W jednych więcej, w innych mniej....wiem, jakie to trudne, ale od lat dziewczyny muszą sobie w tej sytuacji poradzić..
Kilka uwag:
1. Nigdy się nie przejmuj. Na ogół kilka złośliwych i zakompleksionych dziewczyn próbuje, komu mozna dokuczyć. One nie są złe, ale jakaś siła każe im to robić i robią nawet nieswiadomie.
2. Zastanów się, czy Ty jesteś zawsze w porządku. Czasami wydaje się, że tak, ale jak się porządnie zastanowić, to różnie bywa. Człowiek ma taką naturę, że widzi błędy innych, a swoich nie.
3. Nie odpowiadaj złem na zło. Czasami udawaj, że nie wiesz o ich obgadywaniu, wesoło podchodź do koleżanek, zagaduj je, czasami tylko wzrusz ramionami i normalnie z nimi rozmawiaj.
4. Jeśli ktoś ma siłę psychiczną, to mówi głośno prawdę. Uczyłam w klasie, gdzie kilka dziewczyn potrafiło tak robić. Mówiły głośno to, co myślą, wytykały w oczy obgadywanie, ale za to nigdy się nie obrażały. Gdy np stały w grupce i któraś zaczynała obgadywać, to one mówiły głośno, że tak nie mozna...przypominały, że jeszzce wczoraj rozmawiano z tą dziewczyną itd Gdybyś się czuła na tyle silna, to jest najlepszy sposób, ale łatwe to nie jest.
5. Łatwiejszy sposób jest taki, że gdy obgadują inną, Ty szukasz w niej jakiś dobrych stron. Mówisz o jej zaletach, a potem pytasz - "ciekawe, co o mnie mówicie" Ale wtedy najważniejsze jest pokazanie, że
Ty sie tym obgadywaniem wcale nie przejmujesz.
6. Przykład- wchodzisz do klasy, czujesz, że dziewczyny mają jakieś tajemnice, ale nie przejmujesz się, uśmiechasz się wesoło i pytasz "mówiłyście cos na mój temat? Zapytajcie, sama Wam wyjaśnię"
7. Często w 6 klasie, gdy się czuje, że to już ostatnie wspólne miesiące klasa zaczyna być zgrana. Przyjrzyj się chłopakom- oni na ogół nie mają takich problemów jak dziewczyny. Gdy dochodzi do nich, jakie problemy mają dziewczyny, to wzruszają ramionami i machają ręką. Spróbuj tak po męsku potraktować te sprawy.
8. Pogadaj z mamą, z babcią. Zapytaj, jak to było, gdy one chodziły do szkoły. Powiem Ci, że ja pamiętam nasze kłótnie i obgadywania, ale po latach w pamięci zostały mi głównie miłe wspomnienia. Świetne są spotkania z dawnymi koleżankami. Bo wszystkie isę potem zmieniają, wyrastają na
świetne dziewczyny.
9. Ale pomyśl, czy tylko Ciebie traktują inaczej? Czy tylko Ty jesteś obgadywana? Jesli tak sie dzieje, to sama pomyśl, dlaczego tak się dzieje.
Jesli nie wiesz, to zastanów się, która z koleżanek jest w miarę miła i pogadaj z nią szczerze. Zapytaj nagle, dlaczego Cię nie lubią, dlaczego Ci dokuczają i obgadują. Ale nie idź z góry źle nastawiona do szkoły. Może okaże sie, że po wakacjach zaczynacie nowy etap, już trochę lepszy? Czasami można spróbować pogadać z najgorszą z koleżanek, nagle do niej podejść i zpaytać z zaskoczenia, o co im chodzi.
Jedno co jest pocieszające, że te obgadywania czynią nas potem odpornym na różne stresy w życiu.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione