nasze media Najnowszy numer GN 06/2021
dodane 04.08.2008 08:53

Planowanie nauki w III klasie

Mój starszy brat świetnie się uczy, jest w każdy mwzgledzie wzorowy, a ja? Nie miałam paska, nikt we mnie nie wierzy, nawet ksiądz zdziwił się, ze chcę iść do liceum. Co zrobić, by dać sobie radę w III klasie gim. i dostać się do L.O.? Zdecydowana

Ciężko jest mieć idealnego brata, ale nie bądź zazdrosna. Ty nie jesteś bratem. Jesteś sobą, czyli dziewczyną o mocnym charakterze. Bardzo lubię takie osoby!
Kilka uwag:
1. Choćby wszyscy w Ciebie nie wierzyli, to masz w siebie wierzyć!!! Nie daj się! Masz mocny charakter i dasz radę. Zaweźmiesz się od początku roku i pokażesz, na co Cię stać. Byle zapału starczyło na te 10 miesięcy, ale dasz radę!!!
2. Brat rozpieścił rodziców, uważają, że masz być taka sama. A Ty jesteśsobą. Lecz masz rozum. A ten rozum podpowiada Ci, że chciałabyś w sobie pewne rzeczy zmienić. No to zmieniaj. Przeciiież Ty sobą rządzisz. Twój rozum wydaje rozkazy.
3. Człowiek się rodzi ze swoją osobowością. Są cholerycy/wybuchowi/, flegamtycy, melancholicy i sangwinicy/ skierowani do wewnąrz, wrażliwi/ Chyba należycie z bratem do różnych typów. Poza tym jesteś w trudnym wieku burzy hormonalnej, więc trudno wymagać, by spokojny brat dobrze się z Tobą
rozumiał. Ale Ty masz swoje talenty, szukaj ich, rozwijaj je.
5. Masz cel- zdobyć na koniec roku dobre oceny. Pilnujesz się mocno. Znasz nauczycieli, wiesz, co u kogo trzeba zrobić, by oceny były dobre. W końcówce III klasy nauczyciele też poprawiają, pytają, jeśli się ich prosi. Drugi cel- to solidne ćwiczenie testów. One są, niestety, coraz trudniejsze. Dlatego swoją wielką energię skup teraz na rozwiązywaniu testów. Sama lub z koleżanką. Ostro sobie postanowisz, że jeden test w tygodniu zrobisz. Przynajmniej ustnie.
6. Jutro zacznij robić wielkie porządki w swoich rzeczach, papierach, zeszytach. Potem szukaj już w Internecie różnych testów, jest ich tam mnóstwo. Pogadaj z bratem, czy ma jakieś materiały z III klasy, może mu coś zostało, poukładaj sobie.
7. Człowiek zorganizowany da radę nawet z wielką ilością obowiązków. Energiczni mają łatwiej, by się zorganizować. Zamiast kłócić się zkoleżankami, robić różne afery- przygotuj sobie plan pracy na III klasę.
8. W ramach pracy nad swoim charakterem zacznij już teraz więcej pomagać w domu, pamiętaj, że ruch to zdrowie, praca daje radość, a lenistwo jest jednym z największych wrogów człowieka.

Ja w Ciebie wierzę. Bóg dał Ci talenty. Twoje życie jest w Twoich rękach, bez względu na to, co inni mówią.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione