nasze media MGN 07/2024
dodane 26.06.2008 11:58

Przed gimnazjum

Zawsze należałam do najlepszych uczennic, poważna i dumna, może dlatego miałam problemy z rówieśnikami. Mama to nauczycielka, nieraz mi zazdroszczono. Miałam kłopoty w kontaktach z rówieśnikami, ale teraz, gdy przejdę do gimnazjum, chcę w sobie wiele zmienić. Gimnazjalistka

Uśmiechaj się dalej dużo i szczerze. Nawet jeśli na początku uśmiechy będą trochę wymuszone, to potem wejdą w krew, zmuszą do barzdiej życzliwego traktowania innych. Od jutra staraj się we wszystkich osobach dostrzec coś dobrego, dostrzegaj ich zalety, nie skupiaj się na wadach.
Mam nadzieję, że w gimnazjum w klasie pojawi się wielu bardzo dobrych uczniów, że poczujesz się tam bardziej normalnie, a nie będzie już mamy- nauczycelki. Przez czas wakacji staraj sie być w kontakcie z rówiesnikami, może gdzieś sobie idźcie, może Ty zapraszaj koleżanki na spacery, wyprawy.
Nauka jest bardzo ważna. Ale bywają osoby, które nie uczą się dobrze, ale mają inne talenty, często bardzo cenne, więc nigdy nikim nie gardź.
Duma z powodu dobrych ocen nie jest słuszna. Bo nauka to sprawa zdolności, a zdolności masz od Boga, to wrodzone, wiec nie ma powodów do dumy.
Bądź naturalnie ciekawa świata, skromna i życzliwa, serdeczna, w miarę mozliwości w dobrym humorze.
Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..