nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 18.05.2008 20:55

Trudny wybór liceum

Kończę gimnazjum, obawiam się o oceny, między innymi z w-f. Mama stanowczo żąda, bym poszła do najlepszego liceum w mieście, a ja wolę trochę gorsze, gdzie nie będę w "ogonie", gdzie też będę miała sukcesy. Gimnazjalistka

Jeśli uczeń na wf się stara, ma zawsze strój, tylko brakuje mu talentu, to można prosić w lepszą ocenę. Nauczyciel może ją obniżyć tylko wtedy, gdy widzi, że uczeń bagatelizuje ten przedmiot.
Wybór liceum powinien należeć do Ciebie. Tylko że ja nie mogę stanąć po przeciwnej stronie niż mama.
Weź kartkę i wpisz za wyborem każdej ze szkół i przeciwko- takie plusy i minusy. Zrób to bardzo przejrzyście i pokaż mamie. Może takie wykresy będą dobrym punktem wyjścia do poważnej rozmowy, bez pretensji, tylko z troską?
Chyba w miarę czujesz, jak napisałaś egzaminy. Do tego wiesz już, jakie będziesz miała oceny na koniec. Możesz to przeliczyć na punkty. I wtedy może się okazać, że nie ma sprawy, bo masz za mało punktów.
Za lepszym liceum przemawia to, że będzie tam towarzystwo, które do nauki przywiązuje dużą wagę. W słabszym liceum uczniowie często nie mają ambicji ani zdolności, chcą tylko zaliczyć dzień, panuje moda na lekceważenie szkoły. Znam uczniów, którzy byli bardzo zadowoleni z niezbyt renomowanego liceum, dostali się na studia. Leń zawsze będzie leniem, uczeń ambitny i pracowity zawsze się uczy.
Czasami w gorszych szkołach są świetni nauczyciele, cieszą sie, gdy mogą kimś lepszym pokierować.
Opinie o szkołach bywaja bardzo krzywdzące.
Ponieważ nie można sprzeciwić się mamie, jeśli po pokazaniu tabeli plusów i minusów mama nie zmieni zdania, to niech los pokieruje Twoim wyborem. Dostaniesz się do lepszego liceum, to dobrze, a nie dostaniesz się, też dobrze. Skoro macie z mamą różne zdania, niech życie wybierze.
Módl się do Duch Świętego, do Jana Pawła II o dobry wybór szkoły!Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione