nasze media MGN 07/2024
dodane 06.05.2008 14:18

Nudne przerwy

Bardzo nie lubię przerw w szkole. Wszyscy się bawią, a ja się nudzę. Na lekcjach nie lepiej. Bo siedzę cicho i nie zgłaszam się. Na początku roku zgłaszałam się, ale klasa się dziwiła, mówili o tym, więc zamilkłam. Znudzona

Na przerwy przygotuj sobie czasami coś do czytania. Najlepiej coś śmiesznego, żebyś była w dobrym humorze. Tak jak opowiadania o Mikołajku lub o koszmarnym Karolku.
Czasami na przerwach idź do biblioteki. Czy u Was jest grupa, która pomaga w bibliotece? Jeśli tak, a Ciebie tam nie ma, to koniecznie zapisz się w przyszłym roku! Staraj sie tam poznać inne dziewczyny. Nie wszystkie są niemiłe.
Na przerwach dobrze jest czytać gazety. Można spokojnie przerwać w każdym momencie.
Dla zdrowia dobrze by było podczas niektórych przerw wędrować po szkole. Niby, ze idziesz coś załatwić. A tak naprawdę, to wędruj, spaceruj, obejdź cała szkołę nawet kilka razy. Ruch Cię dotleni, nie będziesz taka znudzona i senna

Twoja decyzja, aby się nie zgłaszać, jest trochę śmieszna. Bo klasa wcale się Tobą nie przejmuje. Każdy przejmuje się sobą. Natomiast dla klasy każdy temat jest dobry, by o nim opowiadać, dziwić się, robić aferę. No i Ty przestałaś się zgłaszać, robisz się "niewidzialna", a klasa nawet tego nie widzi! Czyli krzywdzisz nie ich, tylko siebie!!!!
Ostrzegam, że w gimnazjum, liceum i na maturze trzeba umieć robić prezentacje, czyli przed innymi prezentować jakiś temat. Jeśli teraz nie nauczysz się zgłaszać, pokonywac swoją nieśmiałość, to potem będzie Ci z każdym rokiem coraz trudniej. Im prędzej zaczniesz się zgłaszać, głośno się wypowiadać, tym lepiej.
Gdybyś kilka razy uratowała klasę przez to, że zgłosisz się, powiesz coś mądrego, poprawisz nauczycielowi humor, to polubią Cię, przekonasz się.
Dzieci w szkołach bywają okrutne. Ale nie robią tego do końca świadomie. Więc nie gniewaj się, nie obrażaj, tylko zmień się.
Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..