nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 29.04.2008 15:01

Niszcząca zazdrość

Jestem bardzo dobrą uczennicą. Ale wciąż ktoś mnie dogania w ocenach i czuję sie zagrożona. Nie potrafię się cieszyć z sukcesów innych. Zżera mnie zadrość, gdy nauczycele kogoś innego pochwalą. Nie umiem sobie z tym poradzić. Zazdrosna

Zazdrość najbardziej niszczy tego, kto zazdrości. Czyli dla własnego dobra musisz walczyć z tym złym uczuciem. Zresztą, sama czujesz, że to jest złe.

Taką życzliwość dla innych należy w sobie wypracowywać. Trzeba być ambitnym, ale uznać, że nie jest się doskonałym. Zazdrość pokonuje się latami. Tego się człowiek uczy jak przebaczania. Jeśli samą Cię to drażni, to jestem pewna, że powoli z tego wyjdziesz.
Wbij sobie do głowy, że każdy w klasie jest osobną osobą, ma swoje talenty, ma swoje marzenia. Jasno ustal, co j/ lub Kto/ jest dla Ciebie najważniejsze. Wybierz sobie kilka przedmiotów, na których będzie Ci zależeć. A kilka odpuść.
Pisząc to cały czas przypominam sobie siebie i jeszcze raz powtarzam, że zazdrości pozbędziesz się z wiekiem, jeśli bedziesz nad tym pracować.
Staraj sie w innych szukać plusów, ucz się tego cieszenia się z innymi i nie rób z nauki bożka!!!!! Jeśli uznasz, że najważniejsze, to być dobrym człowiekiem, to też nie będziesz taka spięta na punkcie lekcji.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione