nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 29.04.2008 13:50

Terror mody

Nie ma Pani pojęcia, jak trudno wytrzymać w szkole, gdzie jest prawdziwy terror jeśli chodzi o modę. Liczą się tylko te, które mają modne ciuchy. Reszta jest wyszydzana. To wcale nie jest łatwo i nie wierzę, że da się temu zaradzić, gdy się nie ma pieniędzy. Niemodna z technikum

Mam pojęcie, ale należę do pokolenia, ktore walczyło, gdy coś mu się nie podobało.
Dlatego polecam sklepy z używaną odzieżą, wymiana obrań między siostrami, koleżankami, bieganie za promocjami.
Jeśli jesteś już w technikum, to możesz latem pomyśleć, by zarobić jakieś pieniądze. A może uda się w ciągu roku udzielać korepetycji jakimś maluchom? Może jesteś dobra z angielskiego, z matematyki? Czasami są małe lenie z podstawówki, rodzice nie mają dla nich czasu i szukają korepetycji.

Trzeba mieć swoją godność i pokazywać ją. Trzeba mieć swoją dumę i wymagać dla siebie szacunku. Ludzie gardzący innymi z powodu strojów, pieniędzy to bardzo słabi psychicznie ludzie, którzy mają pełno kompleksów i wciąż potrzebują potwierdzenia swojej wartości. Można czasami puszczać jakiś komentarz, że modę masz w nosie, że coś Ci się nie podoba....
Ja widziałam nieraz jak nastolatki potrafią szpanować pieniędzmi rodziców. To jest bardzo głupie i nie wolno na to pozwalać. Ale wiem, jak to boli. Jednak radzę, byś absolutnie nie czuła się gorsza. Rozejrzyj sie uważnie po szkole. Musi byc jeszcze kilka podobnych do Ciebie dziewczyn. W grupie
łatwiej się żyje i łatwiej stawić opór.
A jeśli nie da się wytrzymać, to o i tak trzeba zbudowac jakby mur, który ochroni przed szyderstwem. Ty jesteś wartościowa, Ty jesteś zapewne sympatyczną i ładną dziewczyną. A może szukaj wartościowych koleżanek poza klasą?
Polecam z powieści Musierowicz "Kwiat kalafiora", "Opium w rosole", "Szósta klepka"- tam bohaterki wciąż mają kłopoty z pieniędzmi, a jednak jakoś sobie radzą. Może coś wykorzystasz?
Trzeba w tej sytuacji jakoś żyć. Trzeba przemyśleć, co jest dla Ciebie ważne. Pieniądze są w życiu bardzo potrzebne, więc ucz sie, byś kiedyś mogła zarobić tyle, by się utrzymać. Ale są sprawy ważniejsze.
Pieniądze, stroje, kosmetyki nie mogą być naszym bożkiem. Moda powinna być głównie zabawą. Kobietom dobry ubiór pomaga w poprawie humoru. Ale można sobie pomagać też w inny sposób.
Rozejrzyj się uważnie po szkole, szukaj innych koleżanek, śmiejcie isę dużo, bądźcie wesołe, a przede wszystkim nie daj sobą gardzić, bo jesteś Dzieckiem Bożym!!!!!!!


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione